Двама лидери звънили на Главчев за държавни офиси, но Пеевски не бил сред тях
Прокуратурата отговори на ПП-ДБ: След промените ви в конституцията нямаме право да проверим как е отдаден имотът
Двама лидери са звънили на служебния премиер Димитър Главчев с молба да им осигури офиси от държавата. Лидерът на “ДПС-Ново начало”, което миналата седмица се сдоби с такъв по решение на МС, обаче не му се е обаждал. Това разказа самият Главчев в началото на заседанието на кабинета.
“На мен г-н Делян Пеевски категорично не ми се е обаждал по телефона за този офис, за разлика от други двама партийни лидери. Или оперативен ръководител на партия, бих могъл да кажа, който ми се обади за съдействие за офис. И още не съм си взел почерпката, тъй като нямам нужда, защото си вършим работата”, обяви той. Кабинетът му даде офис на Пеевски на столичната улица “Врабча” 23, оттам помещенията си освобождават АБВ и НДСВ.
Срещу решението скочиха други партии, защото процедурата била задвижена прекалено бързо. Заговори се и че данъчните дирекции “Надзор над хазарта” и “Държавни вземания”, както и Агенцията за публични предприятия и контрол и Българската агенция за инвестиции, които се помещаваха там, са получили 48 часа да се изнесат.
“Макар че съм попаднал в “домова книга”, както я наричат, не съм домоуправител, нито министрите са домсъвет, за да решаваме семейни политически скандали, както и междусъседска завист по повод на каквито и да било имоти”, ядоса се Главчев. Той разказа, че Пеевски е поискал офиса в качеството си на съпредседател на ДПС. “Никакво “Ново начало” няма в преписката. Нито ново, нито старо”, подчерта Главчев.
Междувременно се разбра, че крилото на ДПС около Ахмед Доган е с изтекъл договор за централата на бул. “Александър Стамболийски” от 18 г. насам. Но плаща по 1109 лв. на месец, за да я ползва.
Решението за офиса, поискан от Пеевски, пък е било разгледано от областния управител на София Стефан Арсов, а после и от регионалния министър Виолета Комитова. Накрая го одобрил и кабинетът. “Зададохме въпроси дали всичко е 100% по закон. След това зададох и въпрос: отказват ли се тези агенции от офисите, защото им е отпаднала необходимостта?”, казаха: “Да”. (...) Нито има срок 48 ч, нито 24 ч, нито какъвто и да е друг срок да се изнесат институциите от сградата”, подчерта Главчев.
И допълни: “За първи път ни обвиняват, че много бързо се е случило нещо. Така като гледам, сме единствената институция, която си върши работата. Сигурно затова са тези атаки. Не знам и днес дали ще изберат председател на НС. Не е проблем на служебното правителство, че не се избира редовно”.
Прокуратурата няма право да провери законна ли е процедурата по даването на офиса, обясниха пък от държавното обвинение. Сигналът до и.ф. главния прокурор Борислав Сарафов бе подаден от депутати от ПП-ДБ. В отговора си той заявява, че след последните промени в конституцията, гласувани именно от тяхната коалиция, прокуратурата не може да проверява решения на други държавни органи.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Не харесвах Живков, подслушваше ме, но вярваше на информацията от нашата служба
Предлагаме на читателите си интервюто, взето от ген.-полк. Васил Зикулов през 2013 г. - 2 г. преди смъртта му. Той е най-дълго служилият началник на военното разузнаване в България
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха