Ролята в “Октопод” докара депресия на Патрисия Миярде
Разтърсващите сцени около нещастната съдийка в сериала отключват психичните проблеми
През 2004 г. прави опит за самоубийство, но се оправдава със строга диета
Известната актриса Патрисиа Миярде, която изигра ролята на съдия Силвия Конти в сериала “Октопод”, почина на 13 април след сърдечен удар.
63-годишната звезда издъхна в болницата “Сан Камило” в Рим.
Любопитното за нея е, че в последните години тя избягваше публичните изяви. Винаги е държала личния си живот далеч от светлината на прожекторите. Някои смятат, че това се дължи на депресията, с която започва да се бори още през 2002 г. и дори се наложило да постъпи в болница.
През този период актрисата е сред главните героини на фантастиката на Канал 5 Il bello delle donne и се радва на голям зрителски интерес.
Всъщност Миярде се превръща в световно-известна с образа си на
смелата и независима магистратка Силвия Конти
в “Октопод”, който се излъчва между 1989 и 2001 г. В сериала си партнира с Микеле Плачидо в ролята на комисар Катани и Ремо Джироне в образа на мафията и злото - Тано Кариди.
"Мисля, че Силвия се харесва на хората, защото е много морална, чиста, достъпна", казва за Патрисиа Микеле Плачидо.
Самата тя допълва, че напълно се е отдала на това въплъщение, но е имала и своите трудности.
"За да направиш един герой истински, трябва да вярваш в него дълбоко, а аз се опитах да мисля и да се държа като нея - казва актисата. - Много се забавлявах, като я играех, толкова самоуверена. Перфектна роля, с която обаче имах "сложна връзка", защото съдия Конти е винаги нещастна и изобщо не прилича на мен."
Вероятно Патрисиа толкова се задълбочава в тази роля, че започва да се държи като персонажа си и в реалния живот.
Именно по тази причина се смята, че изпада в депресия.
През 2004 г. в италианските медии излиза новината, че тя се е опитала да се самоубие. Миярде, разбира се, отрича с оправданието, че тогава е хоспитализирана, защото се връща от почивка на Малдивите напълняла. Решила да отслабне, но почти не се хранила, а само пушела и пиела кафе, което довело до сериозни проблеми с организма й.
Въпреки лошите новини около нея обаче италианците не спряха да я харесват, защото всичките й роли се гледаха с интерес.
Всъщност кариерата й на актриса преминава предимно в Италия, където живееше от края на 80-те години. До последно обитаваше къщичка в малкото градче Кастел Гандолфо, разположено в планината Албани над езерото Албано.
Именно там Миярде бе избрала да си почива от градския шум, но винаги е казвала, че
изпитва носталгия към корените си
- град Мон дьо Марсан, където се е родила, близо до океана и Пиренеите. В интервюта е споделяла, че й липсват вятърът от брега, морето и пясъчните дюни.
Първоначално актрисата изгрява като звезда във френски филми. През 1987 г. дебютира на италианския екран в лентата на Карло Лицани "Застраховка за живот".
Следват множество нейни участия в киното и телевизията, с които успява да остане любимка на публиката.
Новината за смъртта й натъжи хилядите й фенове, а приятелите й споделиха, че са загубили ценен човек.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха