Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Петко Симеонов Снимка: Архив
Петко Симеонов Снимка: Архив

Има връзка между червата и мозъка. По някакъв начин широк спектър от заболявания - от паркинсон, през аутизъм до депресия, са свързани с червата. Изследванията са в началото и нищо определено защо и как не може да се каже. Все пак - не бъдете небрежни към нормалното функциониране на стомашно-чревния си тракт. Повече вижте в тази статия - https://www.nature.com/articles/d41586-021-00260-3

- На няколко пъти срещам публикации за недостига на сперма на международния "пазар". Това се наблюдава от няколко години на Запад, а в Китай бият тревога за „феминизация на младежите от мъжки пол“.(https://www.nytimes.com/…/china-masculinity-schoolboys.html…)

Ще припомня и модата "отказ от майчинство", както другия проблем в европейските страни - малодетството или избраното бездетство в семействата.

По този повод се сещам за упоритото настъпление на сексуалните малцинства, за свързването им с политиката, въобще за "красотата" да си гей или лесбийка и колко са гот еднополовите бракове. Това може да ни излезе много, много скъпо.

Съгласен съм да се защитават правата на човека! Всеки е свободен да живее живота си както намира за добре, стига да не ограничава свободата на другите. Но ще подчертая, че биологичната норма на човека е мъжът да прави секс с жена и жената да прави секс с мъж. Семейството между мъж и жена е нормата! Другото е отклонение.

- В Европа и Америка намалява вероятността за старческите болести - деменция и алцхаймер. През 1995 година 75-годишният мъж е имал 25 процента шанс да развие деменция, сега вероятността е спаднала на 18 на сто. Защо е така, е трудно да се каже. Този процес не се забелязва в Азия и Африка. Предполага се, че това е свързано с контрола върху кръвното налягане и холестерола, както и с образованието. Оказва влияние и намаляването на тютюнопушенето. Високото кръвно налягане изглежда най-вредно в средната възраст. Тези с по-ниско кръвно налягане по-рано в живота, но по-високо по-късно, имат по-малки шансове за деменция. Предстоят още много изследвания. Засега могат да се правят най-общи препоръки - социални взаимодействия, физическа активност, здравословни диети, постоянен контрол върху кръвното налягане.

https://www.nytimes.com/…/alzheimers-dementia-rates.html…

От фейсбук