Клането в Сирия ще продължи! Путин унижи Ердоган
Дипломатическите усилия винаги са показвали, че няма военно решение на сирийската криза, но споразумението, което беше постигнато в Москва, ни напомня, че силата идва само от дулото на пистолета. Сирийският режим, подкрепен от Иран, шиитските милиции и руските военновъздушни сили, успя да победи опозиционните сили през последните седем години. Турция има втората по големина армия в НАТО. Когато Анкара реши да насочи тази армия срещу сирийския президент Башар ал Асад, ефектът беше ясно видим. Самолетите на сирийския режим паднаха, а руските системи за противовъздушна отбрана бяха унищожени от турските дронове.
Руският президент Путин няма желание да се сблъсква с Турция и за това трябваше да отговори на някои, ако не и на всички искания на Ердоган. Това, което турският президент иска, е безопасна зона и край на притока на бежанци на южната му граница. Но, Ердоган получи споразумение, което му беше много малко от нещата настояваше да ги получи.
Споразумението в Москва между Путин и Ердоган няма да работи дълго време. САЩ трябва да обърнат внимание на случващото се в Сирия, тъй като въздействието на войната няма да остава само вътре в нея, а ще излезе извън границите на страната. След девет години война, изглежда във Вашингтон вече са склонни да продължат да игнорират Сирия, въпреки силните морални и стратегически стимули за нейната намеса.
Няма никакво съмнение, че споразумението за прекратяване на огъня, няма да издържи, защото основната динамика на място не се е променила. Както преди, сирийският режим и Русия скоро ще възобновят нападенията срещу цивилни в Идлиб. Клането ще продължи, увеличавайки броя на бежанците и това ще провокира повече екстремизъм.
Тръмп беше казал, че вижда Сирия като "пясък и смърт" и че той може да твърди, че американският народ не го интересува Сирия , но той трябва да бъде много загрижен за това което прави Путин по много причини, включително стратегическият аргумент че това, което се случва в Сирия, не остава само там.
Всяка нова вълна от бежанци ще дестабилизира европейските демокрации. Съединените щати имат интереси в целия регион, които ще бъдат застрашени от нарастващя хаос. ИДИЛ ще се възползва от възможността да се съживи. А бойците на тази организация ще атакуват и американците, където могат.
Асад с помощта на Путин е решен да си върне контрола над Идлиб, а следващата цел ще бъде североизточна Сирия, където има 200 американски войници. Това няма как да не е проблем на Тръмп в годината на избори, защото ако реши да ги изтегли, САЩ ще загубят тотално влиянието си там и тогава ИДИЛ и Иран ще запълнят празните райони.
Много американци на искат страната им да остане в Близкия изток, но Сирия не е Ирак и с няколкостотин американски войници и помощ от съюзниците милиони хора могат да бъдат спасени от бруталните методи на Путин и Асад. Ако Америка не спре това клане, ще има още кланета и затова тя има морално задължение да се опита да предотврати това.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха