Вижте "руината", в която е спал Кубрат Пулев на "Белмекен". Бил настанен в най-хубавият апартамент
Високопланинската база “Белмекен” е пуста за няколко часа. Само един клуб по кросфит си прави тренировките. Националите по бокс и синхронно плуване са си тръгнали. В събота трябва да дойдат румънците от плуването. След това ще се появят унгарците, които са световна сила, и накрая по традиция ще се дойдат и немците. Защото няма по-добро място за подготовка преди олимпиадата в Токио.
Тази база бе наречена “руина” от боксьора Кубрат Пулев. Всъщност нещата не са такива, каквито той твърди.
Апартаментът, в който е бил настанен, е най-добрият. Намира се на третия етаж и е около 45 квадрата. Има две стаи и доста приличен хол. Банята е изцяло нова.
В новата сауна, която бе направена от държавната “Национална спортна база”, няма и следа от пироните, които Кобрата твърди, че е забивал.
Залата, в която е тренирал, вече е с тепих за борба, защото се очакват новодошли.
Средната температура, която се поддържа, е над 23 градуса, категорични са от персонала. И всички са учудени от действията на Кобрата. След 20-дневен лагер той си тръгнал, като благодарил на всички за старанието. Обещал да се върне, след като победи Антъни Джошуа.
През миналата 2019 година базата в планината е ползвана от спортисти на 22 държави. Леглодните на българите са 17 884, а тези на чужденците 11 608. Няма нито едно оплакване от гост на базата. Само две неофициални от българи заради храната, като веднага е реагирано.
“Ядох от това, което ядоха и момчетата. Беше изключително вкусно”, обясни шефът на джудото Румен Стоилов. Той е слязъл от планината само преди 2 седмици, когато бил при националите. “Единствено мога да коментирам със суперлативи. И благодарности”, допълни и старши треньорът на националките ни по борба Петър Касабов, който изведе отбора си до второто място в класирането по медали на европейското в Рим.
“Винаги сме получавали най-доброто. И сме плащали всичко в срок. Защото трудно могат да се намерят такива условия за високопланинска подготовка”, категорична е шефката на художествената гимнастика Илиана Раева.
“Не мога да разбера тези думи. Условията са идеални за тренировка. Поне така смятат треньорите ни Иван Иванов и Пламен Братойчев”, обясни шефът на щангите Неделчо Колев, след като и националите ни по този спорт са били на лагер там преди няколко седмици, а сега са на “Спортпалас” край Варна.
“Нямаме никакви забележки. Всичко бе идеално”, допълни и президентът на бокса Красимир Инински, след като отборът се прибра в София.
“Белмекен” е една от трите подобни бази в света и втората в Европа.
Другата на нашия континент е в Сиера Невада (Испания). Там обаче единствено съоръженията са държавни, а спортистите спят в хотели, където цените са пазарни.
В Колорадо Спрингс пък стаите са тройки и четворки, а в България са главно двойни.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха