Британка бяга с елитните атлети на маратона в Лондон: Мислех, че губя зрението си на финала
Повече от 40 000 бегачи няма да се чувстват добре днес, след като в неделя завършиха лондонския маратон, коментира на сайта си Би Би Си.
Хейли Карътърс, която не е професионален бегач и определя себе си като аматьор, вече се е върнала на работа, въпреки че с мъка пропълзя на ръце и колене през финалната линия. След това тя бе изнесена с носилка.
"Броях стъпките си, главата ми сякаш я намяше, мислех, че съм загубила зрението си с едното око. Не можех да вдигам краката си, не можех да се движа. Беше просто ужасно", споделя след финала 26-годишната атлетка, която живее в Бирмингам.
Хейли, която работи за Националната здравна служба, започнала да се чувства зле само след като изминала половината трасе.
"Сякаш краката ми бяха от олово, нямах сили. Ставаше все по-зле и по-зле. Това бе най-трудното нещо, което някога съм правила - физическо и психическо", споделя още тя.
След като осъзнала, че има още 10 км от маратонското трасе, което 42,195 км, помислила, че наистина няма да успее да финишира.
Телевизионните зрители и присъстващите на финала в Лондон видяха как атлетката пада само няколко метра преди финала.
Въпреки слабостта си Хейли Карътърс успя да подобри личното си най-добро маратонско време с 3 минути и финишира за 02:33:59 на 18-о място.
"Започнахме твърде бързо, увлякох се от това, че бягам в един блок с елитни атлети. Накрая беше въпрос на оцеляване", казва още Хейли. Споделя, че е открила колко много може да вложи от себе си, но е и разбрала какво се случва, ако не го правиш правилно.
"Сега ще дам време на тялото си да се адаптира, ще се върна към тренировките и трябва да се уверя, че не прекалявам много", казва 26-годишната жена и допълва, че научаваш повече от състезанията, в които ти е по-трудно, отколкото си очаквал.
Хейли публикува своя снимка в туитър с работно облекло, към която отбеляза: Не се притеснявайте, добре съм! Обратно към реалността. Двоен живот". Тя показа и снимка на бинтованите си колене с коментар "научих как не трябва да бягаш маратон".
Всеки ден Хейли започва работа в 9 часа, затова тренира в 5 часа сутринта и вечер, отбелязва "Дейли мейл". Захваща се с бягането преди 3 години, вдъхновена от свой колега, тичащ по 5 км след работа.
Хейли пробягва първия си цял маратон през 2017 г., въпреки че до 2016-а дори нямала маратонки.
Постигнатото от нея време в неделя е само три минути повече от необходимото време за участие в световни първенства. Седем минути пък я делят от официалното време за квалификация за Олимпийските игри през 2020 г. в Токио.
Победителката в маратона в Лондон при жените бе кенийката Бриджит Косгей, която финишира за 2:18:20.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха