2 сватби в ареста - оженил се синът на Йоско, после и Гевгелийски
Синът на Йоско Костинбродския - Иван, се е оженил в ареста. Той сключил брак с приятелката си Мария, от която има 2 деца. След него преди около месец същото сторил и Стефан Гевгелийски. Неговата избраница е 31-годишната Зорница Накова, студентка в Международното бизнес училище в Ботевград.
Наскоро Иван Йосифов е преместен в софийския затвор, а Гевгелийски - в килия в Белене. Двамата и Зорница Накова се явиха днес в спецсъда по дело срещу 10-членна група за разпространение на наркотици, замесена и в побои.
Бандата е заподозряна, че е поръчала убийството на началника на охранителна смяна в Софийския затвор Янко Янев. Той е пребит на 26 декември 2016 г. близо до дома си в столичния кв. "Разсадника" и след 3 дни умира в болница.
Според прокуратурата бандата е отговорна и за нападението над началника на Клиниката по ортопедия и травматология в столичната болница „Св. Ана“ проф. Стефан Станчев на 5 април 2016 г. в "Белите брези".
След арестите през септември 2017 г. се твърдеше, че са пресечени и други опити за убийства.
Вчера д-р Станчев дойде в съда, но заяви, че не иска да е частен обвинител и няма да предявява граждански иск срещу подсъдимите по делото. Близките на Янко Янков не дойдоха, както и още един пострадал от групата, който в момента е в Лондон.
Адвокатите на 9 от обвинените поискаха делото да бъде върнато на прокуратурата заради процесуални нарушения. Това вече стана веднъж заради противоречия в обвинителния акт.
Само адвокатът на Иван Йосифов - Илия Павлов, не настоя за ново връщане на делото. "В обвинителния акт има логически и правни противоречия и пестеливост на конкретиката, но те могат да бъдат изяснени в хода на делото", каза Павлов.
По това дело Иван Йосифов е обвинен само като участник в наркогрупата, но не и за другите престъпления. Двамата с Гевгелийски обаче са подсъдими по друго дело за банда, подготвяла убийства на полицаи и прокурори.
Съдът отказа да върне делото и определи няколко дати за следващи заседания.
Съпругите на младоженците вече ще имат право на повече свиждания от преди. Мария може да встъпи и като адвокат по делата на мъжа си Иван. Така тя ще може да се вижда почти всеки ден с него, ако иска, обясни юрист.
Раздвижване в съдебната зала днес предизвика не само новината за гражданските бракове, а и няколко строги забележки на председателя на съдебния състав за реда в залата.
"Къде е охраната. Не виждате ли, че подсъдимите си говорят помежду си и се въртят, вместо да следят какво става", каза съдия Мариета Неделчева.
"Извинявайте, г-жо съдия! Пиеше ми се вода, поисках шишенце", каза един от подсъдимите. Той заяви, че не е възможно да е продавал дрога, както го обвиняват, защото 6 месеца бил в Австрия, където си търсел работа.
Според прокуратурата групата е действала около 2 г. преди арестите през май 2017 г.
"Аз изобщо не знам какво правя тук", оплака се друг от подсъдимите.
"Скоро ще разберете, концентрирайте се!", отговори му съдията.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха