Как мобилните игри успяха да върнат към живот някои популярни класически заглавия
За никой не е тайна, че мобилните устройства буквално завладяха света в последните години. Благодарение на новите технологии, които напредват с невиждана скорост, много неща вече са достъпни чрез така наречените смартфони и таблети. В това число влизат и така любимите на мнозина игри, които вече са неизменна част от мобилните устройства.
Всъщност, възхода на мобилните игри не е никак малък. Нека си припомним, че тази година Google инвестира $120 милиона в Китайска платформа за мобилни игри с цел нейното популяризиране на международната сцена. Инвестирането на такава сума в платформа за електронни спортове и мобилни игри от страна на гигант, като Google е ясен знак за още по-нарастващата значимост на този дял от мобилните устройства.
Разбира се, с масовото навлизане на мобилни устройства в нашия живот е съвсем логично да очакваме те стават все по-функционални и полезни за нас. Едва ли някой си е представял, че един ден мобилните игри ще добият такъв авторитет и популярност, имайки предвид с какви технически характеристики бяха мобилните телефони само допреди десетина години.
И тъй, като гейминг индустрията е дейвствително огромна, а хората обожават да играят, вероятно няма да сте шокирани да научите, че мобилните игри са генерирали 30,3 милиярда долара приходи през 2015-та година. Това наистина е повече от впечатляващ резултат и истинска атестация за реалното състояние и прогрес на мобилните игри.
Макар и те да имат своята специфика от гледна точка на липса на клавиатура, мишка и доста по-малкия екран в сравнение със своите настолни братовчеди, то игрите за мобилни устройства съумяват да предоставят доза бързо развлечение, когато и където да е това. Всъщност това е и основния чар на този вид игри, особено съпоставени с компютърните такива - възможността да изиграете една бърза игра на телефона, докато сте в метрото например.
Но с все по-осезаемото навлизане на мобилните игри, станахме свидетели на възраждането на някои класики от близкото минало, но в нови 'мобилни' одежди. Става дума за игри от ранга на Doom, Wolfenstein и Metal Gear, за които безброй геймъри по света си спомнят с умиление от златните години на настолните компютри, които в днешно време имат огромна конкунренция пред себе си в лицето на мобилните устройства.
От друга страна пък мобилните игри помогнаха и на класики от други жанрове, като легендарната игра Блекджек например, която се радва на завиден интерес, след като вече всеки може да я играе онлайн от своето мобилно устройство. Изобщо, можем смело да кажем, че макар и да промениха до голяма степен облика на някои игри, мобилните устройства съумяха да върнат някои любими заглавия обратно от пепелта.
Това няма как да не радва милионите геймъри по света и хората, които обичат игрите, като цяло. Носталгията, която носи играта на класики, като Блекджек например, от удобството на вашия смартфон или таблет е нещо, което няма как да не се радва на особено внимание. В този ред на мисли, определено може да се каже, че мобилните игри се разрастват с неимоверни темпове.
Предстои да разберем докъде ще стигне прогреса на този тип игри и до колко те наистина ще се разрастнат. Но предвид репутацията и почитателите, които имат класическите заглавия, можем да сме сигурни, че за в бъдеше ше виждаме още такива, пременени в нови дрехи, които да са в тон с мобилната действителност на новите устройства.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха