Мистериозната смърт на Астори потресе футболна Италия. Подозират убийство
Лекарите така и не успяха да обяснят как здравото сърце на популярния играч просто е спряло да бие.
Беше само на 31 и очакваше с нетърпение живота си след футбола. Обичаше жена си Франческа и боготвореше двегодишната си дъщеричка. Пазеше се от скандали и не харчеше парите си за пиянски и сексуални оргии.
Беше от старата генерация момчета, които предпочитат да се приберат у дома при семейството, вместо да обикаля с тайфата по заведенията. Неведнъж в интервюта се заричаше да се отдаде изцяло на любимите си жени, след като усети умора в краката и реши да окачи бутонките на пирона.
Давиде Астори така и не дочака онзи мечтан миг, когато ще се събуди като богат пенсионер, който разполага с цялото свободно време на света. Той си пожела "лека нощ" със съотборниците си, поговори с жена си чрез видеоразговор и даде въздушна целувка на дъщеря си. След това потъна в света на сънищата и оттам продължи към отвъдното.
Направи го тихо и кротко, както и живя, между впрочем. Смъртта на бившия италиански национал потресе футболна Италия, но получи отзвук в цяла Европа. 31-годишният капитан на "Фиорентина" издъхна в съня си преди мача на своя тим с "Удинезе". Мачовете бяха отложени, а десетки популярни играчи в “Серия А” изплакаха истински сълзи на мъка по своя приятел и съотборник.
"Ти беше специален човек и страхотен баща. Дано сега си на едно по-добро място и дано твоите любими хора успеят да превъзмогнат мъката. Без теб този свят ще бъде едно по-тъжно място", проплака в социалната мрежа вратарят на "Ювентус" Джанлуиджи Буфон. Много други популярни футболисти плакаха за капитана на "Фиорентина". Единствено Дани Алвеш втрещи съотборници и фенове с признанието, че не скърби за Астори и внезапната му смърт не бива да бъде превръщана в трагедия.
"Не се трогнах много, защото двамата не се познавахме. Съпричастен съм с неговото семейство. Мисля, че Давиде в момента се намира на по-добро място. Всеки ден умират от глад хиляди деца, които не получават същото внимание, а са също толкова важни", отсече играчът на ПСЖ и моментално си навлече гнева на много други популярни футболисти.
Това са дребни дрязги на фона на огромната трагедия, която така и не намери своето логично обяснение. Близките на Астори не могат да си обяснят как така спортист в разцвета на силите си умира в съня си. Направената му аутопсия твърди, че сърцето на футболиста прогресивно се е забавяло, докато накрая е спряло. Само че Астори само няколко дни по-рано е минал обстойни медицински прегледи, които не откриват проблеми със здравето на популярния играч. По време на аутопсията не е открит и вроден порок или аномалия, които да са причинили внезапната смърт. Как така едно здраво сърце просто спира да бие?
Лекарите засега не могат да дадат отговор на въпроса и се задоволяват да се прикрият зад стандартното заключение - сърдечен удар.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха