Печалбата на покермилионера Борис Ангелов е втората най-голяма на българин в историята
Печалбата на покермилионера Борис Ангелов е 2-ата най-голяма за българин в играта на живо. Преди няколко дни 27-годишният картоиграч завърши 5-и на главното събитие на Световните серии по покер в Лас Вегас (САЩ) и си извоюва чек на стойност 2,5 млн. долара.
Ангелов се превърна в първия нашенец, достигнал до финална маса на неофициалното световно първенство. В състезанието участват 10 112 души. Самият главен ивент продължава 2 седмици. А победителят печели колосалните 10 млн. в щатска валута.
Въпреки огромната печалба на Борис се оказва, че неговата не е номер 1 по печалба от играта, що се отнася до формата ѝ на живо.
Лидер в класацията е Алекс Кулев. 29-годишният състезател преди месеци регистрира най-големия успех за нашенец в покера на живо. През май на турнир в Черна гора
Кулев прибира
2 566 000 долара
като шампион
Иначе през 2021 г. Стоян Маданжиев стана световен шампион в онлайн покера и прибра 3,9 млн. долара.
За турнирите от световните серии по покер в Лас Вегас заминават да участват над 50 българи. Входът за главното събитие струва 10 000 долара. И не всеки от нашенците може да си го позволи. Затова редица от българите се пробват да стигнат до основния ивент чрез сателитни турнири (б.а. - подобно на квалификация). Има обаче и куп по-малки турнира, на които печалбите не са никак лоши.
“В летните месеци във Вегас е пълно с турнири. Над 30 хил. души всяка година преминават през турнири от Световните серии. Борис си плаща 10 хил. долара. Прекара в Лас Вегас около 40 дни. Игра в редица турнири”, разказа за “24 часа” Симеон Цонев - близък на Николов.
Той е един от най-успешните ни играчи в последните 15 години. Познава Ангелов от 6-7 години. Заедно играят на редица турнири. А според Цонев в успеха на по-младия му колега няма нищо случайно.
През май тази година Ангелов спечели 620 500 евро за второто си място в главното събитие на EPT (европейски покертур) в Монте Карло.
Спечелилият 2,5 млн. долара преди дни е роден в София. Живее в България, но редовно пътува за турнири. Основно в Европа, където всяка седмица има по някой голям турнир. А през летните месеци се насочва към Америка - там, където парчетата от пая наистина са лъвски.
По образование
е икономист, но
надали някога
дипломата му е
трябвала.
“Добрият покериграч не работи друго освен да играе покер. Печалбите, ако си сред най-успешните, са толкова големи, че не ти трябва да се занимаваш с друго”, разказва още Симеон.
С немалка сума пари от главното събитие си тръгват Ник Живков - 250 000 долара, който завършва 43-и, Даниел Кьосев с 200 хил. долара - 50-и, Никола Минков със 70 хил. - 149-и, Борис Колев с 60 хил. - 218-и, Божидар Бояджиев - 300 хил., който заема 649-о място. Извън топ 1000 остават Дани Генов (с награда 17 500 долара), Юлиан Богданов (15 000 долара) и Емил Граматиков (15 000 долара).
В продължение на 40 дни на територията на Вегас има куп турнири. Самият Борис
играе по 10-12
часа на ден
Понякога на ден турнирите, в които участва, са 3. Спечелилият 2,5 млн. долара Борис започва да играе от 19-годишен на професионално ниво. Но от 2-3 години стига до най-добрите турнири, където и печалбите са най-големи.
В специализирания сайт pokerdb.com. справка показва, че Ангелов е
7-и по пари в
България от най-големите
турнири
в света
Печалбата му 3 милиона и 403 хил. долара. Лидер в нея е споменатият вече Алекс Кулев с 13,2 млн. долара. Втори е Димитър Данчев с 8,6 млн. Следват Фахредин Мустафов с 6,2 млн. и Огнян Димов с малко над 6 млн. 5-и е Борис Колев - 3,9 млн. долара. Шестото място е за Красимир Янков - малко над 3,5 млн. долара.
“Борис се движи много добре. Играе отскоро сред най-големите. А постиженията му са феноменални. Самото достигане до 5-ото място в главното събитие е огромен успех. Винаги в покера ти трябва късмет, но той не е всичко”, казва още Симеон по адрес на Ангелов.
Победител в главното събитие на световните покерсерии стана Джонатан Тамайо от САЩ. Той си тръгва от Вегас с умопомрачителния чек от 10 милиона долара. За шампиона това е първа толкова голяма печалба. Допреди този успех той бе спечелил малко над 2 млн.
Най-четени
-
Галерия Как иноватори в “Балкантурист” измислиха леденото хоро на Йордановден
Тестват атракцията за първи път през 1973 г., за да забавляват екскурзианти от Чехословакия Данни за калоферския обичай има чак през 2003 г. ЮНЕСКО отхвърля ритуала като традиция
-
За тегавата 2024-а и новогодишната програма
Толкова тегава ми беше тая 2024-та, че даже новогодишната програма ми изглежда забавна. От
-
Не ми се живее особено стар и грозен...
лежа с островърхи черни обувки до ръката ми ме гледа с кафяви очи бутилка джим бийм печката грее имам и храна - кашкавал не ми се живее особено стар и грозен - не е честно но навън притичва
-
Русия се готви за смяна на властта
"В Русия се води планомерна подготовка за "предаване на властта", подобна на тази, която бе реализирана през 2008 г. Като причина се посочва влошеното здравословно състояние на Путин"
-
Провалят уникални проекти за многоетажни паркинги в София преди 32 г.
Разработили многоетажни паркинги с виенско колело или робокар за наместване на колите Генератори и резервен асансьор заради честото спиране на тока 20 типови проекта за многоетажни паркинги са били