Близък на Паскал организирал срещи на Петя Банкова с Живко Коцев, главсекът на МВР сниман с нов скъп часовник
Директорът на Агенция "Митници" се познава с Марин и Стефан Димитрови. Има снимки и специални разузнавателни средства за това. От друга страна Стефан Димитров, баща му Марин и Никола Николов-Паскал са снимани в неформална обстановка. Това стана ясно от определението на съдия Тони Гетов, с което той остави в ареста Банкова и Стефан Димитров.
"Разпитана на 3 април, тя казва, че не ги познава. Съдът не се доверява на тези обяснения. По делото има доказателства, че има десетки разговори между Банкова и Стефан Димитров. Има експертиза, от която е видно, че двамата се срещат в хотел "Хаят" в Правец. В разговори са обсъждали дейността на агенция "Митници", каза съдия Тони Гетов, след като се запозна с материалите от делото и изслуша прокуратурата и защитата на обвиняемите за организирана престъпна група за контрабанда.
Има снимки от срещи между Петя Банкова и Живко Коцев, организирани от Стефан Димитров.
"Няма лошо двама държавни ръководители да контактуват. Притеснителното е, че става с посредничеството на Димитров. Има снимки от летище София. Те са на Димитров, Коцев и на друга обществена личност. На тях се вижда кутия с часовник, който Коцев слага на ръката си", каза съдия Гетов.
По делото има и СРС-та на разговори между Стефан Димитров с баща му Марин, които са свързани с митниците и Петя Банкова.
На Стефан Димитров е повдигнато и обвинение, че на 3 април заедно с баща си и Паскал е съхранявал нелегални цигари с неплатени мита и акциз за близо 4 млн. лв.
"По делото има разпити на свидетели, включително шофьора Кирил Петров, който подробно обяснява кога и къде е натоварил цигарите. Българските власти са преценили, че камионът с цигари следва да бъде задържан на друго място и той е задържан в Румъния. Има СРС-та, които показват, че Стефан Димитров и Никола Николов са пътували непосредствено с преминаването на камиона в Румъния", стана ясно от определението на съда.
На Стефан Димитров е повдигнато обвинение, че е подбудил Петя Банкова да преназначи митническия шеф и на негово място да сложи друг.
"Безспорно е, че директорът на митниците може да прави кадрови промени. Притеснителното е, че има данни, че Стефан Димитров в разговор с Петя Банкова е предложил кое лице на кое място да бъде назначено", посочи съдия Гетов.
Главният секретар на МВР изненадващо подаде оставка в деня, след като е разпитван по разследването за Агенция "Митници". На следващия ден я оттегли. От материалите по делото досега става ясно, че той е контактувал със Стефан и Марин Димитрови.
Освен името на Живко Коцев в заседанието остана дума и за депутата и бивш вътрешен министър Бойко Рашков, както и за Асен Василев, които също са попаднали в полезрението на разследващите. Те обаче не са разпитвани като свидетели, посочи прокуратурата след заседанието. Показания е дал вътрешният министър Калин Стоянов.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха