Как да си служите с цитати от велики личности, без да ви личи, че сте прости
Хората, които четат книги, много по-рядко изпадат в конфузни ситуации. На тях никога не би им хрумнало да приписват някакви несъществуващи цитати на прочути автори.
Като да речем онзи безсмъртен фейк: "Всичко, което е далеч от морето, е провинция". Звучи ефектно, но няма нищо общо с Хемингуей. В книгите му изобщо не съществува думата "провинция".
Чърчил никога не е казвал „Искам София да бъде срината и превърната в картофена нива". Вероятно тази фраза е измислена от някой Ганьо, израснал край картофени ниви.
Често във фейсбук ще срещнете мъдрата мисъл на Достоевски: „Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите."
Може и така да стане, само че Достоевски никога не е писал подобно изречение.
Както не е писал и че „непиещият е пластмасов като вегетарианец". Това би било наистина велико прозрение, защото пластмасата е изобретена шейсет години след смъртта на Достоевски.
Много ви личи, че не сте чели авторите, които цитирате.
*От фейсбук
Най-четени
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор...
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор... Ако приемем, че въпросът следва своята си логика, тогава верният отговор не е "си"
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха