„Аполония” става на 35 с най-награждаваното българско вино Kabile
За трета поредна година марката, кръстена на античния тракийски град, подкрепя артфеста
70 културни събития ще завладеят Созопол от 29 август до 7 септември. Поводът е 35-ото издание на Празници на изкуството „Аполония“. Организаторите очакват над 18 000 посетители на 10-дневната арт програма.
Голямото откриване ще бъде със спектакъла на най-престижната българска съвременна танцова трупа – балет „Арабеск”. Специален комплимент за посетителите ще е дегустацията на вината Kabile, които се превърнаха в най-награждаваната марка навън. Серията е кръстена на античния тракийски град Кабиле, който се намира до Ямбол. Именно “Вила Ямбол“ е производител на марката. За трета поредна година избата подкрепя „Аполония”.
Акцент в програмата е първият майсторски клас на оперната певица Александрина Пендачанска от 25 до 30 август. Той ще завърши с концерт на примата на 30 август, на който гостите ще опитат серията Kabile.
Отново с чаша вино в ръка ще могат да се насладят на изпълнението в танго цикъла „Четирите годишни времена на Буенос Айрес“ от Астор Пиацола на 31 август. Именно Пиацола е автор на известното танго от филма „Усещане за жена“ с емблематичното изпълнение на Ал Пачино.
Вино ще се опитва и преди спектаклите „Празникът“ на Явор Гърдев на 1 септември и „Любовникът“ на Деян Донков на 5 септември.
Специална игра с награди за публиката са приготвили от „Вила Ямбол“ за премиерата на втория албум на маестро Живко Петров на 30 август. Четири години след дебютния си соло пиано албум After 4 маестрото издава втория си проект – Ten, наречен по броя на пиесите, включени в диска.
На 5 септември концертът на биг бенда на БНР също ще бъде подкрепен от серията вина. Публиката на фестивала ще чуе и любимите на поколения българи музикални групи – Б.Т.Р, Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени”, ФСБ.
Само тази година Kabile спечели 20 медала на международни състезания. А през 2017 г. червеното вино Kabile Мавруд и Кaберне Совиньон грабна три златни отличия от световни състезания, което е уникален успех за български продукт.
На етикета на бутилките е изобразена древната тракийска богиня Кибела, покровителка на природните сили по тези земи. Смята се, че в античността именно печати с нейния лик са поставяни на тракийските вина, за да се гарантира качеството им.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха