Три двойки ще спечелят по 5000 лв. от „Пещерска“ за сватбите си тази година
За първи път организаторите разказват за живота на победителите от предишни издания на „Просто кажи „ДА“ след брака
Според официалните данни на Националния статистически институт през 2018 г. броят на сключените бракове се увеличава. Те са 28 961 - с 368 повече спрямо предходната година (28 593 през 2017 г. и 26 803 през 2016 г.). Близо три четвърти от всички регистрирани бракове (21 463) са сред населението в градовете. Най-много са сватбите в София, Пловдив и Варна. През миналата година средната възраст при сключване на първи брак за мъжете и жените е съответно 31,7 и 28,7 години.
Увеличаването на кандидатите за младоженци се потвърждава и от кампанията на „Пещерска“- „Просто кажи „ДА“. Сватбеният конкурс, превърнал се в традиция, за четвърта поредна година събира историите на различни двойки на специалната уеб платформа www.justsayyes.bg. Три от тях имат възможност да спечелят по 5000 лв., фото и видео заснемане и алкохол за цялото тържество.
В предишните три издания на инициативата бяха регистрирани 1914 сватбарски двойки, като желаещите нарастват всяка следваща година, отчитат организаторите.
Всяка двойка, която иска да сключи брак между 26 август и 31 декември 2019 г., може да вземе участие в играта, като разкаже своята кратка история на www.justsayyes.bg. Там желаещите трябва да качат описание за себе си и своята мечтана сватба, обща снимка, а ако имат - и видео. Кандидатурите се приемат до 18 август.
На сайта могат да се регистрират и сватбари - хора, които нямат планове да се женят, но искат да следят кампанията, да подкрепят някоя от кандидатстващите двойки и да участват за седмичните награди. На лотариен принцип всяка седмица десет от сватбарите ще получават бутилка „Пещерска“.
За първи път, откакто се провежда конкурсът „Просто кажи ДА“, организаторите ще акцентират върху това, че „има живот след брака“. Те представят специални интервюта с две от двойките-победители в предходните издания, които споделят емоциите от сватбения ден и живота си след това. Техните истории може да гледате тук и тук.
Статистиката на подадените истории от миналата година показа, че любовта онлайн не е мираж и доста хора си намират половинки именно през социални мрежи или приложния за запознанство. Друга интересна тенденция е, че голяма част от кандидатите искат да се оженят, след като са били обвързани дългогодишно с партньорите си. Мечтата за сватба споделят много двойки, които са заедно от 5, 10 и дори 15 години; такива с едно, две и три деца.
„Голяма част от хората казват, че дълго време са си мечтали да направят сватба, но все не са имали достатъчно средства или е излизало нещо друго по-важно - деца, жилище, нова работа. Радваме се, че имаме възможност отново да подкрепим три двойки да създадат семейство.“, коментират организаторите.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха