Ротвайлерите, нахапали три деца, пуснати умишлено от клетките. Стопанката на свобода срещу 1000 лв.
Обвинената им стопанка поиска пострадалите да приемат съчувствието ѝ
Двата ротвайлера, които нахапаха дядо и тримата му невръстни внуци в софийското село Железница, са били пуснати от собствениците им от дървените им клетки от столичния кв. “Симеоново”. Това обяви съдия Гюляй Кокоева в Софийския районен съд, след като се запозна с доказателствата по разследването на Софийската районна прокуратура.
Тя предположи, че е възможно и животните сами да са избягали от двора. Но подчерта, че отговорността е на собствениците.
От обвинението в събота поискаха Полина Шишманова - една от собственичките на кучетата, да бъде задържана за постоянно. Тя и непълнолетният ѝ син Влади Камбуров са обвинени, че не положили достатъчно грижи за ротвайлерите, заради което четириногите нахапали 4-ма души. Камбуров е на свобода. Не е изключена и версията кучетата да били стоварени от кв. “Симеоново” край Железница. Разстоянието между двете точки е 14 км.
Около 14,30 ч на 10 април ротвайлерите нападнали 70-годишния Александър Антонов заедно с тримата му внуци - Емануел, Виктор и Кристиян. Те са на 8, 9 и 12 г. Четиримата били на разходка в района на Минералните извори в с. Железница. Кучетата ги изненадали, като се появили срещу тях без каишки, поводи или намордници. Хапали ги по ръцете, краката и в главата.
От децата
тече
много кръв,
казва свидетелка на зверството. Две от тях все още са в “Пирогов”, предстоят им операции.
4-мата били отървани от случайни минувачи, които напръскали със спрей песовете.
Ден по-рано ротвайлерите излезли от двора на Шишманова и нападнали съседско куче. То издъхнало заради счупен таз, извадено око и разкъсан крак.
От Софийската районна прокуратурата уточниха, че кучетата на Шишманова и сина ѝ по закон се водят агресивни, заради което те трябвало да предвидят, че може нападението да се повтори. Към 23 ч на 9 април съседът на Шишманова разговарял с мъжа ѝ Бисер, който го уверил, че кучетата вече ги няма.
Пред разследващите Шишманова признала вината си, но на версиите за случилото се съдът не ѝ повярва. Тя твърдяла, че
животните
щели да бъдат
подарени,
тъй като семейството вече не можело да се грижи за тях. И добавила, че на 9 април след 18,30 ч ротвайлерите не били в клетките си, предполагайки, че може да са били откраднати. Разследващите обаче установили, че резетата на клетките не били разбивани. Освен това за 2019 г. ротвайлерите не били и ваксинирани за бяс и други болести, което прокуратурата отчете като опасност ухапаните да бъдат заразени.
“Изразявам съчувствие към семейството на пострадалите деца”, каза, плачейки, в съда Шишманова.
Съдът я освободи срещу 1000 лв. гаранция. Като посочи, че престъплението по непредпазливост. 52-годишната жена не е осъждана и работи като застрахователен брокер. Заради това, когато делото се решава по същество, тя ще бъде освободена от наказателна отговорност и може да бъде само глобена.
Ротвайлерите са под ключ в приют.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха