Стефан Данаилов се бори с паркинсон. Най-добрият ни невролог му дава надежди
Лекува го най-добрият невролог - акад. Лъчезар Трайков, има надежди, казва лекарят
Любимият на поколения актьор Стефан Данаилов от известно време нови има сериозни здравословни проблеми.
Те не са свързани с лимфома, от който той страда от години.
Заради това Стефан Данаилов спря да ходи в Народното събрание, но дава съвети от дома си по новите закони. Негови препоръки са били вписани (и приети) в промени в закона за киното.
Даже студентите му
от НАТФИЗ ходят на
лекции у тях,
защото не е в добра физическа форма, макар ментално да е в перфектна такава.
Наблюдава го и го лекува лично известният невролог акад. Лъчезар Трайков, при когото той ходи редовно на прегледи. Предписва му най-новите терапии и най-модерни лекарства за борбата с болестта на Паркинсон.
Лекарят е убеден и гарантира, че състоянието му ще се подобри в най-скоро време. Уви, Данаилов вече не владее и двете си ръце. Има болки и в раменете и тремор.
Стефан Данаилов
напоследък изобщо
не излиза от дома си. Много го е разтърсила и загубата на сестра му Росица.
Данаилов не поема никакви ангажименти, камо ли роли в постановки, макар да има куп покани. Заговори се за съвместен проект с актрисата Аня Пенчева, но това се оказа само добро намерение, а не факт. Дано да се случи.
Единственото, което го крепи, са неговите студенти.
Всяка събота и неделя те го посещават в дома му, където Мастера продължава да ги учи на театрално изкуство и пък те го зареждат със своята енергия. А знаете ли как ги посреща? На масата винаги има руска салата и кисели краставички, хайвер и разни рибки. Е, и с малко водка. Казва им "наздраве"!
Мастера не се е отказал да играе “Пигмалион” в Народния театър. Мина 400-ното представление. Набира сили да се яви отново на първата сцена.
Проф. Стефан
Ламбов Данаилов,
наричан още Ламбо и Мастера, е един от най-известните, обичани и талантливи български актьори - с над 150 роли в киното, театъра и телевизията, заслужил артист (1975 г.) и народен (1983 г.), дългогодишен преподавател по актьорско майсторство за драматичен театър в НАТФИЗ, политик от БСП, министър на културата в правителството на Сергей Станишев от 17 август 2005 г., депутат.
Роден е на 9 декември 1942 г. в София.
Мечтае да стане моряк в гражданския флот, защото морето винаги го е привличало, макар че няма “морска” кръв.
Първите му роли в киното са във филмите “Понеделник сутрин”, “Морето” и “С дъх на бадеми”.
Популярността му идва още след участието в ролята на Иван Загубански от филма “Първият куриер”, но избухва с невиждана сила, когато на телевизионния екран се появяват сериите от филма “На всеки километър” (1969 г.).
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха