Дъщерята на убитата Теодора: Рагевски искаше да ме настрои срещу нея. Защо 10 месеца никой не провери имотите му?
"Как се чувствам? Не чувствам!.Празно ми е! Аз бях подготвена за това нещо, но като дойде, и то по този брутален и гнусен начин, даже нямам думи и епитет, който да определи това ужасно деяние" , каза пред Нова телевизия Християна Радиева - дъщеря на убитата, разчленена и поставена в бидон с киселина брокерка Теодора Бахлова . За пореден път 23-годишното момиче постави ред въпроси, свързани с изчезването на майка й на 29 октомври м.г. и буксуващото месеци наред разследване.
За Станимир Рагевски, обвинен в двойно убийство - на Теодора и на 28-годишния Юмер Мехмед, Християна разказва: "Явно са делили нещо, иначе бяха приятели. Към мен, след като изчезна мама, той ми се вайкаше - " Ох, Тео, къде е Тео, Ти ще видиш тя като се върне". Опитваше се да ме настрои срещу майка ми, как едва ли не не не ме е обичала. Твърдеше, че е избягала и се укрива", разказва съсипаното от мъка момиче. По тази версия в един момент работят и в МВР.
"Рагевски й дължеше пари и имоти. Още като изчезна казах, че той има нещо общо. Никой не ни повярва... Защо не провериха имотите на Станимир, на жена му?. Майка ми е била в бидони в техен имот. Има чадър, категорично! Аз за това съм пуснала сигнали в нужните институции. Ще продължавам да търся истината, защото за мен това не е цялата истина", казва Християна. И допълва, че ако Станимир е бил задържан навреме, Юмер можеше да е жив.
На въпрос на журналисти по време на извънреден брифинг на 27 август защо в продължение на месеци след изчезването на Бахлова не е било образувано досъдебно производство, а само полицейска преписка, директорът на ОД МВР Бургас ст.комисар Калоян Калоянов казва:
„Досъдебно производство се образува при законен повод и достатъчно данни. Ако полицията и прокуратурата е имала законен повод и достатъчно данни за престъпление от общ характер, такова производство е щяло да бъде образувано”.
За втория обвиняем Деян Дичев, който обаче е с повдигнато обвинени е само за случая с убития Юмер, Християна казва: "Смятам, че трябва да бъде съден по същия начин, по който трябва да бъде съден Станимир.. Той буквално се е изгаврил с два трупа. Смятам, че Станимир не може да нареже две тела".
Пред камерата на Нова адвокат Димитър Вълчев, който представлява приятелката на убития Юмер, обясни: „Предвиденото наказание по Закон по чл. 294 по НК /повдигнато на Деян Дичев - б.а./ е до 5 г. лишаване от свобода, което на практика означава че чисто хипотетично законът позволява дори и да бъде наложено наказание пробация.
Макар и оскъдната информация, с която разполагаме към момента, се съзират признаците на същинско съучастие и помагачество. Най-малкото по отношение на убийството на Юмер, не може Рагевски да потърси за втори път един и същ човек, да вземе главна роля по укриването на трупа, без да знае изначално, че той ще му помогне в това".
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха