Бизнесменът Станимир Рагевски застрелял и Теодора Бахлова, киснал тялото й в киселина (Видео, обзор)
Имаме масов, или по-скоро сериен убиец, каза зам. апелативната прокурорка на Бургас Йовита Григорова
ДНК експертизата категорична - намерените в гробището на Бургас човешки останки са на бившата брокерка
Помагачът му Диян Дичев вече с обвинение – че е пренасял нарязаното тяло на Юмер Мехмед. Открит е и пистолетът, с който е убит
В сериен убиец се превърна бургаският бизнесмен Станимир Рагевски, след като вчера прокуратурата му повдигна обвинение и за смъртта на брокерката на недвижими имоти Теодора Бахлова.
На 12 август Рагевски бе привлечен като обвиняем за убийството на 28-годишния Юмер Мехмед от бандата на Митьо Очите, чието разчленено тяло бе открито край езерото Вая.
47-годишната Бахлова
също като Юмер
била застреляна,
после тялото ѝ
напъхано в бидон
с киселина
Тези ужасяващи подробности разкриха на извънреден брифинг в Бургас полицията и прокуратурата в петък следобед. Според разследващи Бахлова е убита още в деня на изчезването си - 29 октомври м.г., в апартамент в Бургас, който не е собственост на Станимир Рагевски, но той е имал свободен достъп до него.
“След това тялото е положено в бидон, използван е силно корозиращ разтвор. Бидонът е преместен в търговски обект, който не се ползва от доста време, там тялото е
престояло в този
съд и разтвор
около три месеца
След това обвиняемият е предприел достатъчно действия, за да може да прикрие по някакъв начин извършеното престъпление. Останките от тялото бяха намерени в гробището, заровени в парцел на място, което не е посещавано често от хора”, съобщи директорът на ОД МВР ст. комисар Калоян Калоянов.
Той добави, че има още доста въпроси, на които трябва да се отговори и за които разследващите са си изградили версии и хипотези. “Отговори ще дадат експертизите, както и процесуално-следствените и оперативно-издирвателните действия. И двата случая бих определил като един пъзел с много малки частици, които бавно успяваме да подредим”, каза Калоянов.
Именно заради престоялото в киселина тяло ДНК експертизата, направена от бургаски експерти, бе забавена. Резултатът обаче потвърди сто процента, че откритите в гробищния парк човешки останки са на Теодора Бахлова.
Според източници на “24 часа” е намерена малка част от главата на Теодора, но не на гробищата, а на друго място.
На брифинга стана ясно още, че вече е открито оръжието, с което е застрелян Юмер Мехмед. Това е пистолет със заличени номера.
Назначена е балистична експертиза, за да се установи
дали със същото
оръжие е била
застреляна и
Бахлова
Оръжието е било укрито във Военния клуб в Бургас. Там заведение стопанисва Диян Дичев, приятел на Рагевски и доскоро основен свидетел за убийството на Юмер.
От 27 август Дичев е обвинен, че е спомогнал на лице, извършило престъпление, да укрие останките на убития Юмер, съобщи зам.апелативният прокурор на Йовита Григорова.
“Имаме масов, или по-скоро сериен убиец. При разкриването на допълнителни доказателства обвинението може да претърпи изменение в по-тежка квалификация. Продължават активните действия по разкриване на факти и обстоятелства за тези тежки престъпления с най-висока обществена опасност”, каза още Григорова.
Комисар Калоянов уточни, че се работи и по взаимовръзките – икономически, финансови и имотни, между Рагевски, Дичев и други лица, но към този момент не можело да се говори за организирана престъпна група. И Рагевски, и Дичев са бивши затворници. През 1994 г. Станимир Рагевски получава 5-годишна ефективна присъда за кражба в особено големи размери от военно поделение. Има и висящо дело срещу него за вещно укривателство.
Рагевски се
разследва за
укриване на два
крадени луксозни
автомобила
и документна измама. Дичев пък прави първите си кражби още като непълнолетен. Многократно е съден за кражби, както и за отклонение от военна служба.
Двамата се запознали именно в затвора, а след това имали и бизнесотношения. Все още не е изяснена точната роля на Дичев в убийството на брокерката Теодора, която е била бизнеспартньор на Рагевски в имотни сделки.
47-годишната брокерка изчезва на 29 октомври м.г. Малко преди 17 ч тя вика такси от дома на майка си на ул. “Оборище” в центъра на града. Слиза до хотел “Бриз”, в близост до гарата, и поема към бул. “Булаир”. Камери заснемат маршрута ѝ до момента, в който подминава сградата на КТ “Подкрепа”. Оттам следите ѝ се губят.
След като дъщеря ѝ подава сигнал, че е изчезнала, Теодора е обявена за общодържавно издирване.
Първоначално
се работи по
версиите за
самоубийство
или бягство
от нещо или някого. Криминалисти проверяват маршрутите до моста в Морската градина, района около пристанището, но на записите от видеокамери в района Теодора не е прехваната. Досъдебно производство по случая така и не е образувано в продължение на месеци, а мотивът е, че няма данни Бахлова да е станала жертва на престъпление. “Ако имахме такива данни, щяхме да образуваме”, категоричен бе комисар Калоянов.
Случаят започва да се разплита едва след убийството на Юмер Мехмед.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха