Само затворниците още не са поискали среща с Борисов
Премиерът Бойко Борисов не обича зимните протести. Напомнят му за февруари 2013 година, когато първото му правителство подаде оставка в резултат на множество митинги и шествия срещу монополите в София.
И това явно вече го знаят всички. Така че, който в държавата има проблем, първата му работа е да заплаши или директно да блокира движението на видно място в столицата. Следва среща в кабинета на министър-председателя, по-бърза и от 5G мрежата, и решаване на проблема в полза на стачника.
Медицинските сестри, между другото напълно заслужено, си решиха частично финансовите проблеми още преди Коледа. Превозвачите, абсолютно незаслужено, си решиха перфектно финансовите проблеми веднага след Нова година. Така България ще стартира толсистемата с най-ниски такси в Европейския съюз. Единственото, което все още не е направила държавата в интерес на превозвачите, е да махне лъва от герба на България и да постави там техния знак.
Разбира се, който види отстрани, че схемата с протеста работи, веднага се нарежда на опашката.
Автомобилните инструктори въобще не си губиха времето. Затвориха центъра на София и бяха приети на преговори в Министерския съвет.
В резултат веднага бе отменена наредба, която предвиждаше увеличаване на часовете за кормуване и по-строг електронен контрол върху инструкторите, за да може с GPS да се проверява дали те действително обучават младите шофьори.
България години наред не слиза от първото място в Европа в черната класация за броя катастрофи по пътищата, хиляди убити и десетки хиляди осакатени хора.
Една от причините за това е недостатъчното обучение на младите шофьори и корупцията в гилдията на инструкторите. Затова идеята бе курсовете да дават повече знания, а обучителите да бъдат по-ефективно контролирани. Съвсем естествено това не се хареса на инструкторите и ето - само един протест на жълтите павета и държавата клекна. “Да” - на корупцията и необучените млади шофьори, “не” - на реда и контрола.
Чудя се какво още чакат затворниците? Защо трябва да лежат, като може и да не лежат? Или пък убийците рецидивисти... Зимният тренд е всеки, който се чувства ощетен от закона и правилата, си търси правата.
Колкото повече гилдии плашат с протести, толкова всяка седмица нараства опашката пред Министерския съвет. Другата седмица на ход са ресторантите, кафенетата и баровете. Стартират съвсем културно - ще сервират кафето с жълти жилетки. Искат ДДС-то за тях да падне наполовина. Но на жълти жилетки не може да се има вяра. В понеделник са си в бара, във вторник - под прозорците на Министерския съвет. Не коментирам дали данъците за заведенията са несправедливи. Но знам със сигурност, че не е това начинът да се провеждат реформи.
Ако в Гърция клякаха на всеки протест, дали щяха да излязат от кризата след 8-годишна агония?
Аз по принцип съм много за протестите. И съм още по “за” правителството да се вслушва в гласа на хората и бизнеса. Но не може да се кляка на всеки, особено когато е срещу обществения интерес.
Най-четени
-
Майкини на гости у Меланини Тръмпини
Майкини са на Ню Йорк, моля ти се. Разходили се на Сентръл Парк и оттам отишли на мола, щото имало сел. Зели си гащи и анцунзи от села и на ескалаторите срещнали Илонини Мъскини
-
Криминални архиви: Притискат наказателно Самоковеца, Фатик и братя Пехливанови
Текстът е от архива на "168 часа". Митичните фигури Косьо Самоковеца, братята Георги и Любен Пехливанови и Фатик Шабан са спирани и проверявани наказателно за по няколко часа в акции на полицията в
-
Мистериозна смърт на благодетеля на Бургас. Изгаря всичко, построено със завещаните от него 500 млн. евро
Името на Александър Георгиев-Коджакафалията не говори много на младите бургазлии. По-старите поколения го знаят като един от големите благодетели и дарители на града от началото на ХХ век
-
Като говорим за туризъм, колко подобни туристически автобуса пътуват из България?
Като говорим за туризъм, колко подобни туристически автобуса пътуват из България? От едната страна са две седалки, от другата - една. И това е съществена част от усещането за хубавото преживяване
-
Галерия Китин Муньос на 66 г. в първото си интервю у нас пред "24 часа": Калина ме спечели със смелост и красота
Най-опасните ми приключения са среща с арабски пирати по Нил, нощна буря с 15-метрови вълни, когато мачта падна върху главата ми, ремонт на тръстиков сал във вода