Ансамбълът с титла в многобоя, "Арена Армеец" на крака за най-великото му шоу (Снимки)
Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на световната купа в София. Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска изправиха "Арена Армеец" на крака с изпълнението си на обръчи и бухалки. Те допуснаха грешки в композицията си, която е по музика на "Най-великото шоу", но въпреки това бяха оценени с 24,400 заради изключително високата трудност, която е заложена в съчетанието.
Вчера Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс получиха 24,950 за изпълнението си с пет топки.
Сребърните медали в многобоя отидоха при отбора на Италия, който събра сбор от 48,200 (24,300 на 5 топки, 23,900 на 3 обръча и 4 бухалки). Тимът на Япония спечели бронзовите отличия с 46,800 ( 23,750 на 5 топки и 23,050 на 3 обръча и 4 бухалки).