Половин България търси 2-годишния Онур от Равнец. Разследващите се съмняват дали не е продаден!
В издирването участват достойни българи, отличени от “24 часа”
Версията отвличане или продажба все повече се налага при издирването на 2-годишния Юлиян-Онур от бургаското село Равнец, който мистериозно изчезна в неделя привечер. Вече трето денонощие от него няма следа, въпреки че е трудноподвижен и бяха мобилизирани всевъзможни служби и техника да го търсят.
В издирването му участват полицаи, пожарникари, жандармерия и гранична полиция, но детето сякаш е потънало вдън земя. Беше пуснат и дрон, а преди ден хеликоптер кръжеше между Равнец и околните села. За още по-прецизно търсене във вторник бяха включени и два делтапланера. В облитането на района са се включили по собствено желание двама парапланеристи - Венелин Стайков и Деспин Митрев, които през 2017 г. бяха отличени от “24 часа” в кампанията “Достойните българи” заради участието им в акции за спасяване на деца.
Двамата сами си предложили услугите на кмета Христо Колев да се включат с летателните си машини.
“От ниска височина засичат всичко живо на земята - зайци, мишки. Дано да го открият. Метър по метър проверявахме района край реката, нивите, навсякъде в широк периметър около селото”, казва кметът.
В мащабната издирвателна акция полицията мобилизира 100 души, от тях
60 тръгнаха от
къща на къща
в ромското гето да проверяват за детето дали не е отвлечено, или изгубено.
“Някой сигурно е взел сина ми и го е качил в каруца”, каза бащата Иван Ангелов. Преди това говорил за черна кола в ромската махала, после, че Онур бягал по черен път, а в същото време трудно ходел.
Майката Мета пък се притеснява малкият
да не е изяден
от чакали
Противоречивите им показания навели разследващите на мисълта, че малкият може да е продаден, а родителите му да разиграват театър. Затова работят и по тази версия.
“При това състояние на детето досега все щяхме да намерим следа - обувка или дреха”, казват разследващи.
Иначе пред кмета двамата родители не могат да обяснят, че 2-годишно дете ще направи дълъг преход с болно краче. Юлиян - Онур се родил с малформация и е 14-о дете на семейството от ромски произход.
Бащата твърди, че на рождения ден в неделя привечер, когато последно е бил забелязан, синът му си играел с още 4-5 деца в заграден двор и не е излизал навън. Според него досега малкият, който не може и да говори, никога не е оставян сам.
Другата версия - за отвличане в Кошарица като отмъщение от роднина на Иван, също не се потвърждава. Наскоро бащата е получавал заплахи, но при претърсване на къща в селото Юлиян не е открит.
“Редовно сме ги посещавали, но в семейството не е констатирано неглижиране спрямо децата. Големите ходят на училище, а малките са на градина”, коментира шефката на “Социално подпомагане” Алина Конкьова.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха