Цветанов: Не искам българският Мадуро – Радев, да ни води към режима на Венецуела (Обновена)
"Не искам българският Мадуро - г-н Радев, да ни води към режима на Венецуела. Ние искаме да се числим към развитите демократични общества, а това са страните от ЕС, САЩ". Това заяви в Кърджали председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов. Той останал изненадан от коментара на Румен Радев по време на срещата на президентите на 9 държави от Централна и Източна Европа в Словакия. Според Цветанов държавният глава прави опити да противопостави България на НАТО и Европейския съюз.
"Радев със своите изказвания за пореден път иска да ни отклони от избрания евроатлантически път на страната", беше категоричен Цветанов. Той допълни, че президентът иска да покаже много силно заявената си позиция или за нов политически проект, или за подкрепа на посланията на БСП за насочване на страната ни към Изток.
"Румен Радев иска да ни превърне в някаква необоснована зависимост с начина, по който говори и начина, по който не защитава истинските демократични ценности“, каза още Цветанов. Той поясни, че самата визита на шефа на НАТО В България е много ясен знак, че България част от най-силния и гарантиращ сигурността в света Северо-атлантически блок.
Според Цветанов президентът трябва да обясни какво има предвид когато казва, че няма да позволи други държави да решават енергийни проекти на България.
„Искам да припомня на Румен Радев, че страната трябва да изпълняваме ангажиментите си към ЕС и да не нарушава европейското законодателство. Третият либеразиционен стълб, свързан с енергетика, е задължение на всяка една държава. И в този смисъл правенето на подобни коментари може само и единствено да противопоставя българските граждани и българските политически партии на държавите от ЕС“, заяви Цветанов.
Председателят на ПГ на ГЕРБ беше в Кърджали по повод 12-годишнината от основаването на местната областна структура на партията. Символичен домакин на честването е председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, която е областен координатор на политическата сила в региона. При посрещането на Цветанов в Кърджали той получи от областният управител на Кърджали Никола Чанев мартеница и национален трибагреник.
"Предстои ни важно изборно състезание, изключително важно, защото евровотът е ключов. Нужна ни е максимална мобилизация. Очаквам високи резултати в смесените райони, защото това е гаранция за успешно представяне и на местните избори", заяви заместник-председателят на ГЕРБ и председател на парламентарната група на партията Цветан Цветанов по време на срещата с ръководствата на общинските структури на ГЕРБ в област Кърджали.
"Ние правим реални политики и изповядваме европейски ценности, а хората виждат това и ни се доверяват", изтъкна Цветанов. Общинските председатели на ГЕРБ от региона и Цветанов обсъдиха промените в Изборния кодекс, рисковете на машинното иелектронното гласуване, изборите в малките кметства и други организационни въпроси за предстоящите два избора.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха