Идея: До 5 г. да заселим 50 000 работници от Молдова и Украйна
50 хил. работници от българските диаспори в Украйна и Молдова да бъдат заселени в запустелите села у нас в следващите от 3 до 5 г. Така, от една страна, ще се реши демографската криза, а от друга - проблемът с кадрите. Тази идея лансира лидерът на КНСБ Пламен Димитров на тристранката днес.
Ангажиментът на местните власти е да се направи карта на изоставените селски къщи. “Бизнесът и без това вози до 50 км работниците си и ще продължи да ги вози. Въпросът е да ги има, т.е. да ги заселим тези наши сънародници в тези имоти”, каза Димитров.
Синдикатите са пресметнали, че общата сметка за тази програма ще е между 300 и 400 млн. лв. С парите ще се купят тези къщи да се предоставят безвъзмездно на тези семейства и бизнесът да им покаже къде ще работят, обясни президентът на КНСБ.
Демографският план е обсъден с бизнеса и вече е при премиера Бойко Борисов.
Тристранката разгледа проектобюджетите за 2019 г. на държавата, касата и Държавното обществено осигуряване. Ябълката на раздора бе максималният осигурителен доход, който догодина ще се вдигне до 3000 лв. Затова повечето работодатели да не подкрепят бюджета на ДОО.
“КРИБ смята, че законът за бюджета на държавата е направен много професионално, но спирам дотук с похвалите”, каза председателят на КРИБ Кирил Домусчиев. Според него решението за вдигането на прага е взето само от синдикати и МС и това не било нормално. “Превръщаме се в синдикална република”, смята Домусчиев.
Най-четени
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха
-
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор...
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор... Ако приемем, че въпросът следва своята си логика, тогава верният отговор не е "си"