Трагедията край Враца заради неизправна кола
От полицията оповестиха, че причината за трагедията на пътя между врачанските села Девене и Борован е техническа неизправност на автомобил „Пежо”. Каква точно обаче в бюлетина на ОД на МВР във Враца не посочват.
Пътували по същото време очевидци пък твърдят, че минута преди сблъсъка гръмнала дясната задна гума на „Пежо”-то. Вследствие на това колата станала неуправляема, навлязла в насрещното платно и в нея се забил "Фолксваген", в който пътували две семейства от Козлодуй.
Четирима загинаха на място след жесток челен сблъсък между врачанските села Борован и Девене, а един почина в линейката на път за болницата. „Пежо” , в което пътували четирима, внезапно се завъртяло на шосето, навлязло в насрещната лента и в него се забил пътуващ към Козлодуй „Фолксваген поло”. Катастрофата стана малко преди обед в понеделник на най-дългия прав участък от ремонтираното неотдавна шосе.
Сблъсъкът бил толкова силен, че френското возило изхвърчало в крайпътната канавка. На място от жестокия удар загинали 49-годишната съпруга на водача на френската кола Ирена Петрова, 17-годишната им дъщеря Тоника Иванова и 18-годишният приятел на момичето Павлин Георгиев от Етрополе, които седял до шофьора в колата. Екипи на полицията и пожарна вадили близо 30 мин. хората изпод смачканите ламарини, докато лекарите от две линейки се борели за живота им с електрошокове.
Смъртта на тричленното семейство покруси с. Девене навръх Рождество Христово. Известният в селото като Пантич баща на загиналото момиче работел като шофьор на микробус в хлебарската фирма „Дигант” и бил уважаван като изключително отговорен човек. Той има и жилище във Враца, но няколко години живял със семейството си в София. Наскоро всички се завърнали в къщата на Ирена в Девене. Загиналата им дъщеря учела във врачанската гимназия „Васил Кънчов” , а съучениците й изпълниха социалните мрежи с жалейки след трагедията.
При жестокия сблъсък загинала и 57-годишната Лили Т. , която пътувала до шофьора на немската кола. Водачът й Пламен бил тежко ранен, а според лекарите от врачанската болница вече няма опасност за живота на 33-годишния мъж, който претърпял няколко операции. Той бил настанен в хирургично отделение на болницата с фрактура на десен глезен и комоцио. Не е бил изпробван за алкохол заради тежкото му състояние, казаха от полицията.
Ще погребват цялото загинало семейство в с. Девене, съобщи кметът на селото Николай Мицов. Според близките на покрусената фамилия все още не е насрочена датата за най-тъжния ритуал, тъй като няма яснота кога телата на загиналите ще бъдат освободени след аутопсията им във врачанската съдебна медицина.
Тъй като Ирена Петрова има още трима братя, а единият от тях живее и работи в Испания, е възможно погребението да се отложи за края на седмицата. Близките на съпруга й Планимир Иванов от Враца нямали нищо против той да бъде положен в обща гробница със съпругата и дъщеря си Тоника.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха