Шефът на Бербатов беше осъден да плати $4,5 млрд. на бившата
Разводът може да струва доста скъпо. И то не само в Холивуд.
Защото Мел Гибсън държи едва шестото място в класацията на най-скъпите раздели в историята.
До момента само три развода са минали 1 милиард долара при оформянето на документите. А преди дни босът на Димитър Бербатов в "Монако" Дмитрий Риболовлев подобри световния рекорд, след като съдът в Швейцария постанови, че трябва да плати на бившата си половинка Елена малко над 4 млрд. швейцарски франка или 4,5 млрд. долара. Двамата са заедно от студентските години, когато завършват медицинския институт в Перм.
Кариерата на Дмитрий започва с медицински уреди, но бързо се насочва към инвестиционното посредничество. За да приватизира "Уралкалий" и да го превърне в световен лидер. През 2010 година го продаде за 5,3 милиарда долара на бившия президент на "Анжи" (Махачкала) Сюлейман Керимов. И точно кризата в този отрасъл доведе до фалита на тима, който докара Роберто Карлош в руското първенство.
Риболовлев купи за 95 милиона долара имението на Доналд Тръмп във Флорида. След което и това на Уил Смит в Хавай за още 11 милиона. Той бе един от основните акционери в банката на Кипър, като част от парите му се изпариха по време на кризата на Острова на Афродита.
През април миналата година по-голямата му дъщеря Екатерина купи всички имоти от Атина Онасис Ръсел, включително и остров Скорпио. Риболовлева е притежател и на най-скъпия апартамент в света, като се изръси за мезонет в Ню Йорк за 154 милиона долара. Тя има и по-малка сестра Ана, която е на 23 години. А бащата Дмитрий се лиши от половината си богатство след решението на съда за прекратяване на брака.
Предният рекорд в
разводите се държеше
от френски евреин,
който почина през 2008 година от рак на простатата. Но преди това Алек Вилденщайн се раздели с 2,5 милиарда от богатството, което наследи от баща си Даниел. С тази сума той откупи свободата си от съпругата си Джоселин и отиде в обятията на рускинята Люба Ступакова.
Алек е един от двамата наследници на богатството на може би най-добрия познавач на импресионизма и търговец на произведения на изкуството Даниел Вилденщайн. След кончината му на 23 октомври 2001 г. то е оценено на 20 милиарда долара. Всичко започва от дядото на Даниел - Натан, който открива магазин за картини в Париж.
За останалите солени раздори четете в новия брой на в."168 часа"
Най-четени
-
Галерия Как иноватори в “Балкантурист” измислиха леденото хоро на Йордановден
Тестват атракцията за първи път през 1973 г., за да забавляват екскурзианти от Чехословакия Данни за калоферския обичай има чак през 2003 г. ЮНЕСКО отхвърля ритуала като традиция
-
Русия се готви за смяна на властта
"В Русия се води планомерна подготовка за "предаване на властта", подобна на тази, която бе реализирана през 2008 г. Като причина се посочва влошеното здравословно състояние на Путин"
-
Провалят уникални проекти за многоетажни паркинги в София преди 32 г.
Разработили многоетажни паркинги с виенско колело или робокар за наместване на колите Генератори и резервен асансьор заради честото спиране на тока 20 типови проекта за многоетажни паркинги са били
-
Внезапната смърт на Жулиета Шишманова прекърши един талант
"Приносът, който направи - това обновяване на художествената гимнастика не само в България, а и в световен план изобщо, Жулиета Шишманова даде един нов тласък и нов път на този спорт
-
Роднините те търсят само по две причини
Роднините те търсят само по две причини: 1. Безработни са и искат пари назаем 2. Не са безработни и искат пари назаем *От