4 години затвор за прокурорския син. Приспада му се времето, когато е бил задържан
Увеличена е с още 9 месеца, за да станат общо 4 години
4 години затвор получи прокурорският син Васил Михайлов. Приспада му се времето, когато е бил задържан.
Присъдата, която му наложи СРС е три години и три месеца, но по решение на магистратите е увеличена с още 9 месеца, за да станат общо 4 години.
Самият Васил не можа да се ориентира и попита дали е условна. Като му казаха, че не е, той се поинтересува защо не е задържан, а съдът му налага мярка "подписка". Той посочи "че е готов", но не стана ясно за какво.
Михайлов има осем обвинения, като едното е за закона за убийство, а другите са за побои в дискотеки по хулигански подбуди. Това не е първата присъда на прокурорския син. Тя не е окончателна.
Любопитен детайл е, че той получи и обществено порицание, което ще представлява залепва на уведомление в община Перник.
Той остава с мярка подписка. Извън залата Васил отказа коментар.
Прокуратурата съобщи, че ще протестира присъдата. По -рано днес наблюдаващият прокурор Георги Иванов поиска 11 г. затвор