Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Теменужка Петкова лъже, че държавата е задлъжняла

Венко Сабрутев Кадър: Нова
Венко Сабрутев Кадър: Нова

България си има своя корупционен бюджет. Той не мина с дебат в пленарна зала, а с мнозинство. Лъжа е това, което казва Теменужка Петкова - че държавата е задлъжняла. Защо се гласуват 7 млрд. лв празен бюджет, без да има яснота за какво ще се харчат?. Това попита депутатът от ПП-ДБ Венко Сабрутев по Би Ти Ви.

Имахме два служебни кабинета на Главчев, те какво направиха? Когато става въпрос за европейски средства има европейска прокуратура и там трудно се краде. Когато става въпрос за бюджетни средства стигаме до българската прокуратура. Хора като Вълка изведнъж станаха данъкоплатци, допълни той. 

И обясни, че Европа казва: "Първо трябва да се реформирате, после ще ви да дадем пари". Тя казва работете по проектите си. Горе-долу от 3 г., откакто имаме ПВУ, от тях ние сме управлявали кабинета "Петков" и на 3-ия месец беше приет ПВУ. След което имахме кабинет "Денков". За тази 1 година прокарахме над 50 закона и останаха трите най-ключови корупционни. От самото приемане на ПВУ той беше съботиран от ГЕРБ. Те внесоха проект на решение в пленарна зала да бъде изменен. Изведнъж този проект стана много лош, търсеха как да променят ключови изисквания на Европа, коментира Сабрутев. 

По думите му в момента кабинетът, който управлява е на Борисов, не на Желязков. Те гласуваха против децата на България, в София има 11 хил. деца неприети в градини. Да видим дали Европа ще приеме този бюджет, той е с много раздути приходи. Петкова разчита на "Митници" и НАП да си свършат работи. Аз съм сигурен, че те няма да съберат толкова пари. С Асен Василев приходната част се изпълняваше.  В края на годината ще видим финалните цифри, каза още депутатът от ПП-ДБ. 

Венко Сабрутев коментира и гафа с тотото и уволнения му шеф. Три правителства след нашето отново е виновно, че по време на правителството на ГЕРБ се тегли числото 41 от "Тото 2 - 5 от 35". Някой от правителството на Борисов не си е свършил работата и сега се хвърля вината на нас, каза Сабрутев. 

Видео

Коментари