Стармър: Няма да влезем в конфликт с Русия, ако сложим мироопазващи войски в Украйна
Британският премиер Киър Стармър омаловажи опасенията, че Великобритания може да бъде въвлечена в конфликт с Русия заради евентуалното разполагане на мироопазващи войски в Украйна, предаде ДПА, цитирана от БТА.
На редовно изслушване на премиера в парламента в Лондон Стармър бе запитан от лидерката на Консервативната партия Кеми Бейдънок относно опасенията за възможността британските войски да бъдат нападнати - директно от Русия или от нейни проксита, ако се изисква помощта им в случай на евентуално мирно споразумение.
Стармър каза, че прави всичко възможно, за да гарантира, че САЩ и Европа работят заедно за траен мир за Украйна, като добави, че Великобритания не трябва да избира между тези две страни.
"Да, това е последното нещо, което някой иска да види, и смисълът на това да се гарантира, че ще има траен мир и всяка сделка, ако има такава, ще бъде защитена, е да се избегне конфликт, за да се гарантира, че ще има мир", добави британският премиер.
"Начинът да се гарантира, че ще имаме мир, е да бъдем сигурни, че ще има гаранции за всяка сключена сделка, защото най-големият риск да има конфликт е, ако Путин смята, че може да наруши която и да било сделка, която може да бъде постигната", каза Стармър.