Москва не се нуждае от ядрено оръжие, за да победи Украйна
Руският президент Владимир Путин заяви, че Москва не се нуждае от употреба на ядрено оръжие, за да постигне победа в Украйна, но не изключи промяна в руската ядрена доктрина.
Пред Международния икономически форум в Санкт Петербург, руският президент заяви, че може да има ядрени опити, но засега няма необходимост.
Той заяви, че не вижда условия за такъв краен ход и призова да спрат разговорите по темата. Същевременно Путин не изключи промяна в руската ядрена доктрина, която определя условията за прибягване към атомния арсенал. Пред Международния икономически форум в Санкт Петербург, руският президент заяви, че страната му може да провежда ядрени опити, но засега няма такава необходимост.
Владимир Путин обяви, че не се планира нова мобилизация заради инвазията в Украйна. Според него от началото на годината са се записали 160 хиляди доброволци. За същия период руските сили са превзели 47 населени места в Украйна и 880 квадратни километра територия. Русия си запазва правото да предостави на противниците на Запада далекобойно въоръжение, но такива доставки още няма, посочи Путин по повод разрешението за украински удари със западно оръжие на руска територия.
"Ядрената доктрина е жив инструмент. Ние внимателно следим случващото се по света и около нас и не изключваме промени в тази доктрина", заяви руският президент.
"Изхождам от това, че никога няма да се стигне до използване на ядрени оръжия. Нямаме нужда от тях".
"Дори не се налага да мислим в тази посока. И моля всеки дори да не споменава повече такива неща", каза Путин.
Редки публични прояви на двете предполагаеми дъщери на руския лидер Владимир Путин. Тази седмица Мария Воронцова и Катерина Тихонова се изказаха на Международния икономически форум в Санкт Петербург. Те са родени съответно през 1985 и 1986-та година, както се твърди, в семейството на Владимир Путин и съпругата му Людмила, с която той се разведе през 2013-та, пише БНТ.
Мария Воронцова е ендокринолог в изследователски център в Москва. Специализира в областта на нарушенията при растежа на децата. Тази сутрин тя се изказа преди руския лидер в рамките на сесия, посветена на технологиите и иновациите.
Катерина Тихонова се включи в четвъртък по видеовръзка в панел, посветен на бъдещето на руската икономика. Тя изтъкна ролята на отбранителния сектор за развитието на "технологичен суверенитет". Тихонова е специалист по механика, член на Научния съвет на Московския държавен университет и ръководи фонд в подкрепа на млади руски учени. Семейният живот на Владимир Путин е обкръжен от тайнственост. Той никога не е признавал публично, че Воронцова и Тихонова са негови дъщери.
Медийни публикации обаче свързват двете жени с държавния глава. През 2022-ра година американското министерство на финансите обяви санкции срещу Воронцова и Хитонова в качеството им на "дъщери на руския президент Владимир Путин".
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха