Жена, нападната от мечка: Целият ми скалп беше на лицето ми, мята ме като футболна топка
През последните месеци все по-често хората алармират за появата на мечки в близост до населени места.
На 14 юли 2010 г. Галя е нападната от стръвница докато е за гъби в гората. Нараняванията са по цялото ѝ тяло, скалпът ѝ е откъснат, а лекарите дни наред се борят за живота ѝ.
„Всичкото ми е пред очите. Страшното беше, мисля, вторият път, когато ме нападна. Тя ми се качи отзад на гърба. Целият скалп ми беше на лицето. Мяташе ме като футболна топка, а аз виках помощ, помощ, помощ“, разказа Галина Димитрова.
Вече 13 години 79-годишната не спира да сънува мечката и вече не стъпва в гората.
„Хoдя до моста, но ме е страх. Сега като гледам хората, че вървят за гъби, ще ми се и на мен. Жестока си е травмата и ще е докато съм жива“, добави тя.
Възрастната жена е на мнение, че бедността принуждава хората от района да влизат все по-навътре в гората.
„Хората са почти без работа. В селото няма никаква работа. Хората се препитават с гъбите. Мечките търсят храна, никой не сее нищо, няма ябълки, сливи“, каза тя.
Мечката, която напада жената е убита 20 дни след инцидента.
„Навсякъде ги виждам мечките. Като излезна на терасата и гледам гората, ми се струва, че веднага ще дойде и ще скочи“, разказа Галя пред bTV.
Най-четени
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор...
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор... Ако приемем, че въпросът следва своята си логика, тогава верният отговор не е "си"
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха
-
Галерия 35 г. живеем с петолъчки. Следите от соца са навсякъде около нас
Петолъчки "изпращат" пътниците на Терминал 1, панелките са като старо шарено индианско одеяло от парчета. Народът пак вари ракия и лютеница Голяма част от жп вагоните и инфраструктурата са от онова