С последен стадий на рак била жената, оставена да гасне пред спешното във врачанската болница
Заболяването се развило бързо, без никой да разбере, джипито я лекувало за кашлица
Бързо развило се коварно заболяване е погубило жената, която колабира пред спешната помощ във Враца и почина в ръцете на лекарите от реанимацията в нощта на 31 януари. Това показват данни от аутопсията, извършена след ексхумация на тялото.
Докарана с личната кола на мъжа, с когото живеела, 43-годишната Миглена Сиренярска агонизира пред очите на 6-годишния си син в началото на февруари, докато сестрата на регистратурата изискваше документи, без да вика лекар.
Случаят стана известен, след като мъж, също в спешното по това време,
засне на видео
агонията
на жената от с. Пудрия и разправиите за личната ѝ карта и качи клипа в социалните мрежи. Те показват как, докато медицинската сестра я проверява за COVID и записва личните ѝ данни, Миглена се задъхва и отпуска безжизнено глава в болничната количка.
Мъжът на Миглена по-късно разказа, че го връщали до колата да ѝ търси личната карта. Дежурният екип в това време оказвал първа помощ на друга жена с изострено сърдечно заболяване, обясниха пък от болницата. Именно нейният съпруг снимал ужасяващия клип.
Когато клипът бе разпространен по медиите, близките на Миглена Сиренярска вече я погребваха. Те отказали аутопсия. Врачанската окръжна прокуратура обаче вече бе започнала разследване и
нареди тялото на
жената да бъде
ексхумирано
и предадено на патоанатомите.
“Според заключението на съдебните лекари, което ми бе предоставено, тя е страдала от последен стадий на рак на белия дроб”, каза за “24 часа” шефът на врачанската болница д-р Петър Керемедчиев.
“Разсейки са достигнали дори до шията на болната, установили патолозите. Не е известно да е знаела за това заболяване и да е била лекувана. Жената не е имала вече никакъв шанс за оцеляване и издъхва в реанимацията. Просто е била приета късно, твърде късно”, добави той.
Слухове, че Миглена била болна от рак, се появиха и по-рано. Тогава обаче те все още не бяха потвърдени.
Седмица преди смъртта си майката на три деца посетила личната си лекарка д-р Цветанка Генкова заради хрема и висока температура. Предписан ѝ бил антибиотик за лечение и лекарство за кашлица. Тестът ѝ за коронавирус бил отрицателен и Миглена обещала на джипито си да дойде отново, ако почувства изострен задух, от какъвто се оплакала.
Д-р Генкова тогава сподели пред медиите, че пациентката ѝ не е имала никакво хронично заболяване и
не е била
изпращана за
изследвания
В сряда лекарката не бе открита за коментар.
Според разказа на Николай Василев - мъжа с когото живеела Миглена, цяла седмица след посещението при личния лекар тя страдала от задух, а в нощта, преди да тръгнат към спешното, направо спирала да диша. “Не потърсила обаче помощ и това се оказа фатално”, казва шефът на врачанската болница.
Прокуратурата поиска да бъдат извършени няколко медицински експертизи въз основа на хистологичния материал, иззет от починалата при аутопсията ѝ. Специалистите още не са предоставили заключенията си, очаква се това да стане през следващите няколко дни. От обвинението не коментират, преди да има официални резултатите от 4-те експертизи.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха