Разбрах защо лайфстайл предаването на Ани Цолова не тръгна
Днес до мен достигна новината, че в Софийския университет “Св. Климент Охридски” от тази година ще може да се изучава най-новата магистърска специалност “Лайфстайл журналистика”.
Аз чак сега разбирам защо лайфстайл предаването на Ани Цолова не тръгна. Защото не е имала нужната квалификация. Абе, Ани, завърши първо “Лайфстайл журналистика” в Софийския, пък чак тогава искай да водиш лайфстайл предаване.
Това, че най-престижният български университет пуска такава магистърска програма е просто прекрасно, аз съм възхитен. Браво на Софийския университет, който е решил да подаде ръка точно на лайфстайл журналистиката! Защото лайфстайл журналистиката е в упадък. Ако имаше класация на “Лайфстайл репортери без граници” България щеше да е чак на 5-о място по свобода на лайфстал журналистиката! А трябва да сме първи в света по лайфстайл журналистика!
Затова нека се работи да има повече заглавия за живота на известните, като заглавието, което видях в един български вестник този месец. А именно: “Изсъхнаха доматите на Ицко Финци”.
Ех, чак на мен ми идва да завърша една “Лайфстайл журналистика”. Даже вече си представям колко увлекателни, колко образователни ще са лекциите на академик Венета Райкова, на професор Мон Дьо и на доцент д-р Гала. Предполагам, че това ще са преподавателите.
Без да предполагам обаче мога да ви кажа коя е любимата ми дисциплина в специалността “Лайфстайл журналистика”. В сайта на университета видях, че тя е заложена за втори семестър и се казва… “Гурме и медии”. Вероятно в тази дисциплина ще се изучава в каква чиния е подходящо да се сервира див лаврак с киноа, пюре от пащърнак, пяна от аспержи и чипс от кейл. Какъв уважаван журналист ще си, ако не знаеш това?
До мен достигна обаче още една новина - тази година в нашите университети, включително и в Софийския, в основни специалности като “Журналистика” и “Право” щяло да се влиза без приемен изпит! И това е толкова хубаво!
Ама, наистина, защо трябва да има изпит, при положение, че нивото на юридическа компетентност дори у юристите, които са в управлението на държавата е изключително ниско?
В специалност “Право” трябва да се приеме всеки, който предложи приятелство във фейсбук на титана на юридическата мисъл в България Дани Кирилов. Както и всеки, който знае наизуст поне едно стихотворение от писоарната лирика на доайена на търговското право проф. Огнян Герджиков. Това трябва да са критериите за прием. Никакви изпити!
Искам да пожелая нещо на всички, които ще запишат “Лайфстайл журналистика” и които ще влязат без изпит в специалностите “Журналистика” или “Право”. Пожелавам им да имат една бляскава кариера. Сигурен съм, че в държавата на мисирките и на юридическите барниръбъли, такава кариера е напълно възможна.
*От фейсбук
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха