Търсят варианти как да не се повтори психозата с отнемането на деца
Сдружение РОД с над 200 хил. членове иска среща с партиите и фондациите
Единственото решение в тази ситуация е дебат между родителите, представителите на държавата и фондациите.
"На 13 октомври сдружение РОД, представящо фейсбук група с над 200 хил. членове, отправи покана към парламентарно представените партии да започнат дискусии по темата, вълнуваща стотици хиляди родители - обясни арх. Христо Генчев. - Ще видим кой ще приеме подадената ръка и кой ще реши да я игнорира.
Едно обаче е сигурно - всеки, който иска проблеми като психозата в ромските махали да не се повтарят, трябва да съдейства за започването на задълбочен диалог в националните медии и в политическото пространство."
Според него дискусията е единственият начин да се избегнат радикализацията на родителските настроения и безотговорното заиграване с ирационалните страхове.