Местан за катастрофата: Няма да поема върху себе си чужд грях и вина
"Няма да поема върху себе си чужд грях и вина". Това обяви политикът Лютви Местан, срещу когото беше повдигнато обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост на 6-месечно бебе при катастрофа, станала на 14 април на международния път за Гърция. Той настоява за обективно разледване, което да установи истината за катастрофата. Местан твърди, че при инцидента не е извършил нито едно нарушение на Закона за движение по пътищата.
"Спрях на стопа, погледнах и в двете посоки и като се убедих, че няма кола, завърших маневрата по включване в своята дясна лента в посока Кърджали, без да отнемам предимство и там бях ударен от кола с водач, който вместо да продължи в своето свободно платно, пресича непрекъсната линия, пресича маркиран остров без право, навлиза в чуждо платно и удря колата в чуждото платно", разказа Лютви Местан. Той отбеляза, че прокуратурата е повдигнала обвинение срещу него още на втория ден след катастрофата, но все още няма такова срещу другия водач. Според Местан се провеждали разпити на различни свидетели в кавички, които дошли на мястото на произшествието час след катастрофата, но единствените преки свидетели, които били в колата след политика все още не били разпитани.
Местан категорично отхвърли обвиненията, че не е помогнал на семейството в другата кола. Той твърди, че отишъл при тях веднага, след като излязъл от безсъзнание, но не можа да каже точно след колко време.
Според Местан няма разумно и логично обяснение как кола, която е престроена в дясно платно в посока Кърджали - Маказа е ударена не от ляво, а челно от кола, която се движи в посока Маказа - Кърджали.
"Колата, в която бях, е непокътната отляво. Това обстоятелство никой не иска да види, макар да е очевидно", твърди политикът. Той допълни, че срещу него е задействан злокобен сценарий.
Местан категорично отхвърли разпространената информация, че от 2013 има съставени едно наказателно постановление, един акт и 13 фиша, всички за превишена скорост.
"От 2013 година досега нямам извършено нито едно нарушение на Закона за движение по пътищата", декларира политикът. Той припомни, че в периода от 2013 до април 2017 година е бил със статут на охранявано от НСО лице и нито веднъж не е сядал зад волана на автомобил.
"Не съм нарушавал Закона, не съм санкциониран и не съм плащал глоби", беше категоричен Местан. Той допуска, че посочените глоби са от времето, когато е бил председател на ДПС. Политикът допуска, че нарушенията са извършени от водачи на автомобили, които са собственост на партията, чийто бивш лидер е.
"Настоявам главният прокурор да разпореди проверка дали тези нарушения за превишена скорост са извършени от мен и в качеството ми на физическо лице или са извършени от други физически лица, шофирали коли, собственост на ДПС", каза Местан. Той ще настоява също де се проведи кой е платил актовете и фишовете.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха