Откраднат лаптоп изправи Ивет Добромирова срещу Васил Иванов
Часове след кражбата ГДБОП засича как изчезналият компютър се свързва с домашния интернет на репортера
Топят ме, моят wi-fi не е кодиран, всеки в радиус 200 м може да го ползва, казва журналистът
Истинска мистерия се разиграва около тв журналиста Васил Иванов през 2007 г. с един откраднат скъп лаптоп на PRспециалистката Ивет Добромирова.
Бившата тв репортерка потвърди пред "168 часа" цялата история с изчезналия компютър, но отказа да коментира Васил Иванов и подробностите по случая.
Свидетели на инцидента и служители от МВР обаче разказаха пред вестника хронологията на събитията.
По това време Васил Иванов е поканен като лектор от PRагенцията на Ивет Добромирова да участва в дискусия. Събитието е в сградата на Факултета по журналистика и масови комуникации към СУ. Продължава една седмица, като известни лица от телевизиите и вестниците споделят опита си със студентите в този труден занаят. Там са Йово Николов, Борислав Зюмбюлев, Миролюба Бенатова, покойната Зоя Димитрова, Слави Ангелов и др. Васил Иванов отказва участие поради ангажимент.
В съседната зала на факултета съорганизаторката на събитието
Ивет Добромирова държи новия си лаптоп
Точно по това време е излязъл последният хитов модел на "Епъл".
В един момент Добромирова отива в стаята, която временно ползва за офис, и открива, че новата й любима придобивка я няма.
Консултира се с колегите си разследващи репортери какво да предприеме и съветът им е моментално да предупреди шефа на отдел "Компютърни престъпления" Явор Колев в ГДБОП.
Двайсетина минути след обаждането колегите му установяват, че
лаптопът й се включва за минута и 40 секунди към домашния безжичен интернет на журналиста Васил Иванов.
Полицаите са в шок. Те не посещават адреса, за да установят там ли е действително търсеният компютър. Не разпитвати известния репортер. Започва само дело срещу неизвестен извършител.
Вероятно защото само преди година пред апартамента на Васил Иванов в "Банишора" бе взривена бомба. Никой не смее дори да си помисли, че журналистът може да е замесен.
"Два месеца по-късно млади графични дизайнери се обаждат на Ивет Добромирова.
Твърдят, че са купили лаптопа й от
заложна къща
Намерили нейни документи в него и й изпращат линкове, за да провери дали е така", споделиха запознати с казуса.
Когато се виждат, те разказват на известната тв журналистка къде и на каква стойност са купили новия й лаптоп. Договарят се тя да им я плати, за да си получи компютъра, обясни близък до разследването.
Добромирова и дизайнерите заедно носят компютъра в прокуратурата, където младежите отново разказват историята и дават показания. Резултатът от всичко това е, че магистратите задържат лаптопа на Добромирова още 2-3 месеца и делото приключва.
Паралелно с това Васил Иванов пред няколко медии
обяснява, че безжичният му интернет не е кодиран
и всеки в радиус 200 м може да се свърже с него и да го ползва. Дори случаен минувач.
Тезата на журналиста е, че някой се опитва да го натопи.
Освен това имал алиби.
От една страна, не отива на събитието в Софийския университет, защото предния ден имал рожден ден и се напил.
Не му било добре и решил да си спести медийната изява.
Но освен това не си бил и вкъщи, така че
нямало как той да е откраднал този лаптоп
По този начин тази мистериозна история остава неизяснена и до днес.
Най-четени
-
Секретно Как Живков наказа певицата, която му отказа
“Все едно да се изплюя на себе си - така го чувствах”, споделяла обречената на забрава естрадна звезда В наши дни малко хора си спомнят за поп певицата Маргарита Димитрова
-
"Зеленият" хладилник на Айнщайн
Гениалният физик обединява сили с Лео Силард да спасят хората от фаталния "убиец" в домовете им, но приятелството им стартира обратното броене до създаването на първата атомна бомба На 47 години той
-
Галерия Ресто от 80 стотинки можеше да остави Гунди жив
На погребението ги изпраща невиждана манифестация - над половин милион българи. Паника в БКП, уволняват вътрешния министър Тормоз за семействата след трагедията
-
Филмът за Гунди е №1 в момента, а не свинщината в политиката
Още няколко думи по темата „Гунди". Филмът очевидно е огромно събитие и пълни салоните с такова количество зрители, каквото българското кино не е виждало в последните 30 години
-
Да ме извиняват, но във филма за Гунди го няма Георги Аспарухов, а един фукльо, жонглиращ с топката. Излязох на 30-ата минута
„Гунди-легенда за любовта". Със сигурност е най-професионално заснетият филм в българската история на киното. По всички закони на христоматията на това изкуство. Прекрасна операторска работа