Разгадаха мистериозна смърт на 15-месечно дете отпреди 25 години
През 1997 г. на 15 месеца и половина Мария Крендъл се развива нормално. Майка й Лора Гулд, изследовател в Медицинския факултет "Гросман" в Нюйоркския университет, твърди, че не е имала притеснения.
Една вечер бебето вдига температура. На следващата сутрин е добре. По-късно заспива и Лора не може да я събуди. Вика Спешна помощ, но всичко е излишно. Детето е починало. Случая разказва сайтът "Сайънснюз".
Съдебният лекар не открива нищо нередно в аутопсията. Мистерията със смъртта на 15-месечната Мария накара майка й да започне множество изследвания върху случилото се.
Внезапната необяснима смърт в детството се случва при деца на 1 или повече години. По 400 деца на година в САЩ си отиват така неочаквано.
Търсейки какво може да е, Гулд се натъква на припадъците, които между 2 и 4% от децата развиват при висока температура. Създава регистър, в който съгласните родители дават информация за децата си.
Най-четени
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор...
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор... Ако приемем, че въпросът следва своята си логика, тогава верният отговор не е "си"
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха