Съпругата на загиналия пилот подп. Терзиев - с френско име и се радва на внучка
- Нищо не сме получили от МО, водим дело за извънредния труд на Валентин, каза вдовицата
- Разследването на трагичния инцидент не е приключило
С ново име на френски - Christelle Curtillet, е във фейсбук Димитрина Попова, съпругата на загиналия военен пилот подп. Валентин Терзиев. "Хакнаха ми профила и ми сложиха това име. Очевидно много говоря и някой ме е атакувал. Опитвам се да си възстановя предишния профил", обясни пред "24 часа" вдовицата.
Два месеца след гибелта на съпруга й дъщеря й Никол я е зарадвала с внучка. Бебето Катерина вече е на 4 месеца и е новото щастие в живота на Димитрина Попова след преживения шок.
Тя съжалява само, че Валентин Терзиев не е дочакал раждането на малката, макар биологически Катерина да не е негова внучка. Никол е от първия брак на Попова, а с Валентин имат 12-годишен син Александър.
Именно момчето чрез майка си заведе дело срещу авиобаза Граф Игнатиево за 70 000 лева обезщетение. Това са неплатени средства за извънреден труд и дежурства на баща му - 2967 часа за времето от 26 май 2010 до датата на смъртта му 9 юни 2021 г.
През ноември началникът на отбраната на Българската армия адмирал Емил Ефтимов обяви, че парите ще бъдат преведени на вдовицата и сина.
"Нищо подобно. Така им е изгодно да говорят пред обществото. Водим съдебно дело", обясни Димитрина Попова. Справка на "24 часа" показва, че старт на процеса е насрочен за началото на март догодина в Пловдивския окръжен съд.
Приятелите описват Димитрина като твърда и борбена жена, която работи много и не се предава. "Изглежда серт, но характерът й е такъв. Не понася несправедливост", разказа нейна близка. По думите й Попова не спира да се труди, върти счетоводна кантора и две книжарнички в Асеновград.
Със същата упоритост Димитрина продължава да търси истината за смъртта на съпруга си, който при нощен полет по време на учение падна с пилотирания от него МиГ-29 в морето край Шабла на 9 юни т. г. Според официалната версия на МО причина за трагедията е загуба на пространствена ориентация. Попова обаче не приема това заключение.
"Продължаваме да търсим истината, защото "загубата на пространствена ориентация" не е присъща за теб", написа Димитрина на 9 октомври.
Разследването на инцидента все още не е приключило във Военно-окръжната прокуратура в София. Не е готова и комплексната експертиза. "Бавно текат тези процедури", обясни юрист.
"Никой на нейното място няма да издържи това напрежение. Но тя е твърда и безкомпромисна", коментират близки до Димитрина. Те са категорични, че вдовицата няма да остави нещата така, защото Валентин Терзиев е голямата й любов.
"Бяха заедно още като ученици. Много се обичаха. След това се разделиха. Димитрина се омъжи за друг, но за кратко. После отново се събраха с Вальо. И когато бяха най-щастливи, смъртта го отне", тъжат нейни приятели.
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха