Ледена епоха - минус 15 градуса в България се очакват в края на седмицата
Минус 15 градуса и по-ниски температури се очакват в страната в края на тази седмица. Това заяви Анастасия Стойчева от НИМХ.
Тя обясни, че днес снеговалежи ще има в много райони в Северна България, като ще се образува снежна покривка. Най-значителна е снежната покривка в Монтана тази сутрин, макар там да не е обявен жълт код.
„Кодът е свързан и с вятър-това означава, че в Североизточна България ще има условия за виелици и навявания, което е допълнителна предпоставка да има обявен код", обясни Анастасия Стойчева от НИМХ пред БНТ.
В Североизточна България, както и проходите, е мястото, където комбинацията между сняг и вятър, ще води до затруднения за зимната обстановка.
През следващите дни ще продължи да нахлува студен въздух у нас.
„Почти до края на февруари ще има хубава зимна обстановка. След нея следва понижение на температурите и онези минус 15-16 градуса, които имахме преди 3-4 дни ще се повторят. Даже мисля, че ще станат и по-ниски в края на седмицата", каза Анастасия Стойчева.
Тя предупреди, че ще има дни с отрицателни максимални температури.