Заплашеният с пистолет депутат от БСП: Не е свързано с работата ми, беше нелепа агресия
"В първия момент въобще не можах да повярвам., Бях шокиран, че за такава дреболия някой може да извади оръжие, при условие, че нищо не е станало. След това бях по-скоро ядосан, че законност, ред може за някой нищо да не означава. Посред бял ден си правим каквото искаме, все едно сме в 90-те години", разказа пред "24 часа заплашеният с пистолет на магистрала "Хемус" депутат от БСП Явор Божанков.
Случката се разиграла след работния ден в петък, докато Божанков и негов приятел се прибирали с личния му автомобил към Горна Оряховица, където живее. Около 15-тия километър на магистралата той се движел в лявата лента, когато зад него се приближил сив автомобил и интензивно започнал да му светка с фаровете. Щом се прибрал в лявата лента, другата кола се изравнила с него, а човекът до шофьора извадил боен пистолет.
"Около 10 секунди хората, които ми размахаха пистолета, караха успоредно до мен. Бяха ядосани, техният прозорец беше свален и нещо крещяха, но моят не беше и нямаше как да чуя. Първоначално реших, че е някой, който ужасно бърза, а те -недоволни, че мудничко съм се прибрал в лявата лента, не харесали стила ми на шофиране. А преди това изобщо не сме се засичали, не ги познавам, не сме имали какъвто и да е контакт", разказа Явор Божанков.
Той подал сигнал на тел.112 и полицията реагирала много бързо. Хулиганите били спрени около 56-ти км на магистралата. Според Божанков едва в полицията в Правец станало дума, че е депутат, защото имало въпрос дали тази агресия не е свързана с работата му.Категоричен е, че на спешния телефон не е използвал заниманието си, за да разчита на адекватна намеса.
"Не вярвам да има общо с работата ми. Това за мен си беше нелепа агресия в най-чиста форма", каза Божанков. Докато чакали да им снемат обяснения, нарушители не направили дори опит да се извинят. Срещу мъжете от Левски е образувано досъдебно производство, а депутатът е подписал документ, че не се коментират подробности по разследването.
Великотърновският депутат непрекъснато шофира и е ставал свидетел на агресия по пътищата, но казва, че досега някой да извади оръжие, не е виждал.
"Това, което се случва в България, е тема на много сриозен анализ. Тук въобще не става въпрос за изолиран случай. Това малко ме възмущава - че към моя случай има огромно внимание и така трябва, за да противодейства обществото, но това се случва на много хора, а не знам дали там реагират чак толкова" казва народният представител.
След конкретната случка Божанков обмисля самостоятелна законодателна инициатива, свързана с агресията на пътя, но не пожела да коментира подробности. "Интересно е, нещо което е правено в други държави, в България не е въведено, но искам да го обмисля добре, преди да го оповестя", каза младият депутат.
Четете още:
Серхио Рамос - гладиаторът, без когото световното нямаше да е същото
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха