Застраховател губи лиценза, ако не отстрани шефа си Стефан Софиянски
Комисията за финансов надзор (КФН) разпореди на застрахователя “Юроамерикан” да освободи главния изпълнителен директор Стефан Софиянски (бивш шеф на “Лев инс”) и изпълнителния директор Дилян Петров.
Ако компанията не се съобрази с изискването, ще бъде отнет лицензът ѝ.
От юли т.г. в “Юроамерикан” е назначен квестор от КФН. Въпреки това изпълнителните директори не са освободени, което принудило надзорът да прибегне до крайната мярка.
Квесторът пък бил вкарани заради проблеми с капитала на застрахователя. В баланса му като актив е записан имот за над 4 млн. лева. Проверка установила, че той е ипотекиран и ако продавачът спре да си плаща заема за него, имотът ще стане собственост на банка, а не на “Юроамерикан”. Освен това застрахователят не е вписан в имотния регистър на Австрия като собственик.
“Юроамерикан” отчел като активи и акции в Aareal Bank и в дружествата AB Science и Akzonobe за 9,8 млн. лв., но не е представил документ, че действително ги притежава.
От КФН пресметнали, че ако двата актива бъдат извадени от капитала на компанията, той пада под законовото изискване за 5 млн. лв.
Най-четени
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Заради липсата на памет бяха грозните изблици пред Народния театър
Нашият проблем с паметта не е разрешен. Все още няма критична маса от обществото, която да има правилна и обективна оценка за това, което е било, и което е сега
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха
-
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор...
Класически случай на некомпетентност, малоумен въпрос и неверен отговор... Ако приемем, че въпросът следва своята си логика, тогава верният отговор не е "си"