Теменужка Петкова: С условията си ПП-ДБ минират целия процес
С тези условия и ултиматуми ПП-ДБ не помагат на процеса да се състави правителство. Така минират целия процес на водене на преговори.
Това заяви пред БНР Теменужка Петкова от ГЕРБ, бивш министър на енергетиката, в коментар за предложената декларация от коалицията ПП-ДБ.
Според нея от коалицията трябва да разберат, че не могат да поставят условия на ГЕРБ. По думите ѝ това не е градивно. "Те не могат да диктуват условията", категорична е тя и подчерта, че в рамките на диалог може да се намери изход от ситуацията.
Българските граждани дадоха ясен знак и отново казаха, че нито една от партиите няма да получи пълно мнозинство, но най-много гласове дадоха на ГЕРБ, припомни Петкова. И отново заяви, че основен приоритет за тях е да съставят стабилно и редовно правителство.
Първата задача е избор на председател на НС, открои Теменужка Петкова в интервю за предаването "Преди всички". За нас този избор ще бъде ключов за това дали другите партии имат желание за редовно правителство или ще тласнат държавата към нови избори, подчерта тя.
И декларира, че от партията ще предложат кандидат за председател на парламента. За нея това е най-логичният избор. "Няма нищо по-логично и демократично от това".
"Ще очакваме подкрепа от всички отговорни партии в НС, които искат България да има редовно правителство. От това ще проличи колко са отговорни, колко мислят за България и колко уважават вота на българските граждани".
Според нея няма логичка да бъде подкрепен друг кандидат, освен този на ГЕРБ-СДС.
Тази политическа криза продължава вече повече от 4 години, напомни представителят на най-голямата партия в парламента и добави, че тази криза води и до други последици. Погромът в държавата наистина е сериозен, смята тя.
И все пак са налице всички предпоставки и добра воля да се разберем, категорична е Петкова.
Според нея цялото говорене за касиране на изборите цели да отклони вниманието от най-важния въпрос - този за съставяне на правителство: "Остава на втори план най-важният въпрос, а хората очакват стабилност и редовно правителство".
Тя цитира думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който каза, че партията ще се включи в говоренето за касирането, ако то доведе до нещо градивно.
Петкова обаче е съгласна, че всяко нарушаване на изборния процес трябва да се наказва с цялата строгост на закона.
8-и избори няма да променят ситуацията, отбеляза още Теменужка Петкова от ГЕРБ. По думите ѝ никога не е представлявало интерес за ГЕРБ кой ще бъде министър на вътрешните работи.
"Независимо от това кой е вътрешният министър, ГЕРБ печели изборите благодарение на доверието на българските граждани".
Изборите в САЩ са изключително важни, но не смятам, че те имат някакво значение за това какво ще се случи в България, коментира още Петкова и добави мнението си:
"Сами трябва да намерим изход от тази ситуация, но за да се случи това, трябва да търсим допирни точки помежду си. Не е време за конфронтация".
Най-четени
-
Защо тази пиеса и защо точно в България? Василев да има достойнството да си отиде далеч от Народния театър
Примабалерината и балетен педагог акад. Калина Богоева, която е признат авторитет в областта на класическия танц у нас, изрази пред "168 часа" недоволството си към поставянето на пиесата "Оръжията и
-
Галерия Днес се появи моята малка и прекрасна внучка Крисия
Роди му се внучка, Сузанита ще е леля на малката Крисия Обичаният певец Орхан Мурад отново стана дядо, научи "България Днес". С внучка го зарадва Александра - доведената му дъщеря от брака му с Шенай
-
Галерия Не харесвах Живков, подслушваше ме, но вярваше на информацията от нашата служба
Предлагаме на читателите си интервюто, взето от ген.-полк. Васил Зикулов през 2013 г. - 2 г. преди смъртта му. Той е най-дълго служилият началник на военното разузнаване в България
-
Галерия Преди 80 г.: Принцеса Мафалда Савойска, сестра на царица Йоанна, е погубена в Бухенвалд
Гьобелс я споменава в дневника си, като я нарича: "Най-лошата кучка в цялата италианска кралска къща" Мафалда означава “могъща в битка”. Име на принцеса
-
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук
Ако през 1890 година в България имаше фейсбук, щеше да има много статуси, които гласят: „По турско време бяхме по-добре. Имаше сигурност, хлябът струваше само 2 гроша, децата ни се изучиха