Конспирация "Бактериофаги" или защо от 1941 г. сме на антибиотици
Бактериофагите са вируси, които лекуват. Според изследователи те са много по-ефективни от антибиотиците и могат да ни спасят от резистентните бактерии. Освен това учените изтъкват, че бактериофагите не предизвикват алергии, не потискат имунитета, не унищожават полезната флора, а на всичкото отгоре са много по-евтини от доста от лекарствата на пазара. Защо тогава ги крият от нас?
Фагите са група вируси, които веднъж попаднали в бактериална клетка, се размножават и я разрушават отвътре. Грузински учени са доказали, че те са ефективни при 98% от инфекциите, при които антибиотиците не могат да променят хода на болестта. Затова се смятат за най-доброто лечение на тежки бактериални инфекции.
Най-голямото им предимство е, че въздействат избирателно само на патогенните бактерии на определени щамове. По този начин не е възможно създаване на резистентни клетки, а също така и не се унищожава естествената полезна микрофлора. Следователно употребата им няма същите странични ефекти като тази на антибиотиците, които унищожават всички бактерии, дори полезните, и предизвикват дисбактериоза, гъбични инфекции, гадене, повръщане, диария, афти.
Освен това според изследователи бактериофагите не потискат имунитета, нямат странични ефекти и могат да се съчетават с други лекарства, включително и с антибиотици. Според някои специалисти бактериофагите нарочно са прикривани, но това е конспирация. Особено днес, когато се смята, че светът е на ръба на криза в здравеопазването и е възможно заради прекомерна или погрешна употреба на познатите антибиотици да се стигне до момент, когато те вече няма да действат. Специалистите алармират, че ако това се случи, ще се върнем векове назад в медицината и дори елементарните инфекции може отново да станат фатални.
От СЗО алармират, че през последните години с почти 50% е нараснала вероятността от смърт заради заразяване с резистентни на антибиотици патогени. Конкретните цифри показват, че в световен мащаб всяка година 25 000 души умират от бактерии, резистентни към антибиотици.
Бактериофагите може да се окажат решението на проблема, но дори днес, въпреки риска от неефективни антибиотици, съществува натиск лечението с фаги да не се развива. Основен проблем при употребата на вирусите убийци учените определят не толкова начина им на действие, а чисто административната страна на въпроса – за момента се смята, че естеството на фагите е такова, че е невъзможно те да се патентоват.
Следователно тяхното развитие и употреба не е в интерес на големите фармацевтични компании, защото няма как тези вируси лечители да се превърнат в златна мина. По този начин заради финансови интереси се лишават пациенти – понякога дори в много тежко състояние – от бързо и ефективно лечение.
Днес най-големият институт за изследване на фагите е "Елиава" в Грузия. Именно в тази страна се продават терапевтични продукти с бактериофаги в аптеките и оттам се правят доставки, ако има запитване от някоя страна в Европа. Такива молби обаче все още са рядкост, въпреки невероятните 98% процента ефективност. Върху разработването на лечението с този тип вируси са се посветили и екипи в Полша, Иран и Австралия.
Дори британски учени признават за свойствата на тези вируси лечители и настояват те да бъдат прилагани при повече невъзможни за третиране с антибиотици инфекции. Екип от Кеймбридж дори обяви, че ще работи върху създаването на нов лекарствен препарат на базата на бактериофаги, който да започне да се прилага при пациенти, на които антибиотиците не действат. Фагите са голяма и разнообразна група от вируси, които присъстват навсякъде, където живеят бактерии - човешкото тяло, въздух, вода, почва, храна. В естествената си среда те са регулатори на природните патогени.
Според изследователи е възможно да са активна съставка в инжекции, хапчета, разтвори, кремове, мехмели, сиропи, спрейове, аерозоли и да се прилагат както вътрешно, така и външно.
Те имат способността да убиват бактерии, които са десетки пъти по-големи, единствено като се прикрепят към тях и вкарват вътре своята ДНК. Те обаче не се размножават безкрайно – когато умрат всички бактерии, жизнената основа на вирусите вече е изчерпана и те също изчезват. Най-ефективните препарати съдържат десетки видове бактериофаги, така възможността за лечение е много по-голяма.
Как пациентите могат да поискат лечение с бактериофаги, четете в хартиеното издание на "168 часа".
Най-четени
-
Галерия Веселина на Кирил Маричков - една любов на 40 години
Двамата се запознали на абитуриентския ѝ бал, а от красивите ѝ сини очи му омеквали коленете Като дете брат ѝ я излъгал, че песента "Веселина" е писана специално за нея “Весето е
-
Галерия Крият в Москва наследника на Асад - гений математик
22-годишният Хафез, кръстен на дядо си - архитекта на диктаторския режим в Сирия, е под санкции на САЩ от 2020-а Едва на 11 г., момчето "предизвиква" във фейсбук Америка да ги нападне
-
Не ми се живее особено стар и грозен...
лежа с островърхи черни обувки до ръката ми ме гледа с кафяви очи бутилка джим бийм печката грее имам и храна - кашкавал не ми се живее особено стар и грозен - не е честно но навън притичва
-
Галерия Още през 70-те сър Логан - конспиратор и дипломат вижда провала на марксизма у нас
Британският дипломат идва в София с драматичен стаж – трябвало да унищожи тайните договорки между Великобритания, Франция и Израел, довели до Суецката криза Сър Доналд Артър Логан пристига като
-
Гледам, че ви е весело...
Гледам, че ви е весело. А претеглихте ли се? От